БУНДЕСЛИГА: Силни Бајерн, Лајпциг гура Бајер ка дну, Волфсбург распуцан против Буохума

29.10.2022. 18:06
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Реутерс

Мечеви 12. кола.

Одиграна су четири меча 12. кола Бундеслиге и у сва четири су победе однелои домаћини. Бајерн је био убедљив са 6:2 против Мајнца, Лајпциг је са 2:0 савладао Бајер, Волфсбург је дао четири комада Бохуму, док је Штутгарт са 2:1 победио Аугзбург.

АНЋЕЛОТИ ЈАСАН: Реал неће доводити играче у зимском прелазном року

ГВАРДИОЛА У ПРОБЛЕМУ: Халанд ПОВРЕЂЕН!

ИНИЈЕСТА ТВРДИ: Постоји могућност да се Меси ВРАТИ У БАРСУ!

Бајерн је на ''Алијанц арени'' све завршио у првом полувремену када је постигао три гола. Гнабри је у 5. минуту довео браниоца тиуле у вођство, да би на 2:0 у 20. минуту повисио Мусијала. Мане је у 43. минуту промашио пенал, али се одмах исправио и повисио на 3:0. Било је јасно да је pitawe победника решено иако је Видмер погодио после промашеног пенала Буркарта. У другом полувремену је Бајерн постигао још три гола преко Горецке у 48, Тела у 79. и Чупо Мотинга у 86. минуту, док је Ингвартсен у 82. минуту само учинио колико толико подношљивији пораз Мајнца.

Волфсбург није имао проблема са Бохумом, а већ на полувремену бил оје 2:0 головима Нмеке у 27. и Бакуа у 35. минуту. У наставку су посао завршили Нмека другим голом у 58. минуту и Винд у 80. Лајпциг је са по голом у сваком полувремену додатно отежао посао Бајеру, а стрелци су били Нкунку у 32. и Вернер у 83. минуту.

Штутгарт је после преокрета савладао Аугзбург. Гости су повели већ у 4. минуту преко Нидерлехнера, да би Жираси донео изједначење Швабама у 15. минуту. Три бода Штутгарту домнео је Антон у другом минуту судијске надоканде.