BUNDESLIGA: Silni Bajern, Lajpcig gura Bajer ka dnu, Volfsburg raspucan protiv Buohuma

29.10.2022. 18:06
FK Bajern Minhen
FK Bajern Minhen / Izvor: Reuters

Mečevi 12. kola.

Odigrana su četiri meča 12. kola Bundeslige i u sva četiri su pobede odneloi domaćini. Bajern je bio ubedljiv sa 6:2 protiv Majnca, Lajpcig je sa 2:0 savladao Bajer, Volfsburg je dao četiri komada Bohumu, dok je Štutgart sa 2:1 pobedio Augzburg.

ANĆELOTI JASAN: Real neće dovoditi igrače u zimskom prelaznom roku

GVARDIOLA U PROBLEMU: Haland POVREĐEN!

INIJESTA TVRDI: Postoji mogućnost da se Mesi VRATI U BARSU!

Bajern je na ''Alijanc areni'' sve završio u prvom poluvremenu kada je postigao tri gola. Gnabri je u 5. minutu doveo branioca tiule u vođstvo, da bi na 2:0 u 20. minutu povisio Musijala. Mane je u 43. minutu promašio penal, ali se odmah ispravio i povisio na 3:0. Bilo je jasno da je pitawe pobednika rešeno iako je Vidmer pogodio posle promašenog penala Burkarta. U drugom poluvremenu je Bajern postigao još tri gola preko Gorecke u 48, Tela u 79. i Čupo Motinga u 86. minutu, dok je Ingvartsen u 82. minutu samo učinio koliko toliko podnošljiviji poraz Majnca.

Volfsburg nije imao problema sa Bohumom, a već na poluvremenu bil oje 2:0 golovima Nmeke u 27. i Bakua u 35. minutu. U nastavku su posao završili Nmeka drugim golom u 58. minutu i Vind u 80. Lajpcig je sa po golom u svakom poluvremenu dodatno otežao posao Bajeru, a strelci su bili Nkunku u 32. i Verner u 83. minutu.

Štutgart je posle preokreta savladao Augzburg. Gosti su poveli već u 4. minutu preko Niderlehnera, da bi Žirasi doneo izjednačenje Švabama u 15. minutu. Tri boda Štutgartu domneo je Anton u drugom minutu sudijske nadokande.