ЗВЕЗДА ПОТВРДИЛА ДУПЛУ КРУНУ ПРОТИВ ЧУКАРИЧКОГ: Сјајан меч и емотивни опроштај Драговића

25.05.2024. 18:23
Katai i Olajinka
Катаи и Олајинка / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде су савлдали са 4:1 екипу Чукаричког, у оквиру 37. кола Суперлиге Србије. Изабраници Владана Милојевића су тако на најлепши начин оверили дуплу круну пред солидно попуњеним трибинама стадиона "Рајко Митић".

Током првог полувремена Звезда је имала велику инцијативу, али први су до гола стигли гости.

Роган је затресао мрежу Глазера у 16. минуту и дуго су Брђани одоловали после тога.

Ипак, у 31. је резултат поравнао Питер Олајинка и са егалом се отишло на одмор.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЧУКАРИЧКИ 4:1 (1:1)

Стрелац: Олајинка 31, 55, Ђига 79, Красо 90. - Роган 16.

Стадион: "Рајко Митић", Београд.

Судија: Јелена Цветковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Мимовић, Ђига, Драговић (од 59. Милуновић), Радојевић (од 59. Недељковић), Шљивић (од 82. Н. Митуљукић), Кнежевић (од 78. Стаменић), Олајинка, Канга, Катаи, Сремчевић (од 59. Красо). Тренер: Милојевић.

ЧУКАРИЧКИ: Каличанин, Станковић, Серафимовић, Суботић, Роган (од 72. Ђорђевић), Ковач (од 85. Прокопијевић), Сисоко, Никчевић, Милојевић, Ергелаш (од 85. Стојановић), Мело (од 56. Тедић). Тренер: Станић.

У наставку је било видљиво да подмлађена Звездина екипа жели победнички да заврши меч.

Други гол је опет било дело вероватно најрасположенијег играча на терену Питера Олајинке.

Онда је у 59. минуту уследио емотивни растанак Звездине публике од капитена Александра Драговића. Дуго му је скандирано. Колико је публици било тешко што он одлази, видљиво је било да је њему било још теже.

Имали су Брђани неколико прилика да поравнају на 2:2, а победник је одлучен после корнера који је извео Гејлор Канга у 79. минуту.

Скочио је високо Немања Милуновић, Лазар Каличанин је кратко одбио лопту, али на правом месту се нашао Насер Ђига који је подигао резултат на 3:1.

Коначан резултат је поставио Жан Филип Красо у 90. минуту после феноменалног шута. Лопта је од стативе завршила у мрежи.

КРАЈ 4:1

Одмах по извођењу лопте са центра одсвиран је крај.

90'

Красо прелепим голом ставио тачку на сезону

Жан Филип Красо је погодио у 90. минуту и подигао предност на 4:1.

79'

Ђига вероватно решава питање победника - 3:1

После Кангиног кормера одлично је главом пуцао Милуновић. Одбранио је Каличанин, а Насер Ђига је после тога спровео лопту у мрежу.

74'

Глазер је сачувао Звезду

Ковач је имао одличну прилику. Шутирао је феноменално, али је Израелац подбранио.

69'

Изблокиран Кнежевић

Нова шанса за домаће, али су после шута Кнежевића добили само корнер.

64'

Гости замало до изједначења

Ковач је прво пуцао, а затим и главом Серафимовић. Остаје 2:1.

63'

Велика прилика за Катаија

Александар Катаи је промашио са неколико метара.

59'

Цео стадион на ногама - излази Александар Драговић

Опростио се Александар Драговић од београдске публике. Дуготрајне овације капитену који одлази.

55'

Олајинка 2:1

ГООЛ! Коначно је Питер Олајинка стигао до другог гола.

53'

Сремчевић опет није успое да затресе мрежу

Велика шанса за Уроша Сремчевића. Одбранио му је Каличанин, а после тога је слабо центрирао.

49'

Катаи је спречио Олајинку да постигне гол

Одлична прилика за домаће. Катаи је скочио испред Олајинке и спречио сигуран погодак. Да је дошла до Питера свакако би било 2:1 за Звезду.

46'

Почело је друго полувреме

Звезда је имала лопту на старту.

44'

Подршка Републици Српској од стране Делија

Велика застава и натпис Република Српска на северној трибини стадиона "Рајко Митић".

Velika zastava i natpis Republika Srpska
Велика застава и натпис Република Српска / Извор: МН Press
42'

Поништен гол Црвене звезде

Олајинка је поново затресао мрежу, али је погодак оправдано поништен због офсајда у којем је био Катаи.

37'

Није се снашао Сремчевић и то два пута

Велика прилика за Звезду после корнера, али најмлађи играч домаћих на терену Сремчевић се није снашао са пар метара. Мину касније опет исти ихграч није успео да захвати лопту из солидне позиције.

31'

Олајинка је поравнао резултат

Мимовић је перфектно упослио Олајинку који је лагано погодио за изједначење.

30'

Радојевић слабо шутира из добре позиције

Лепа прилика за Звезду. Канга је центрирао, Каличанин је одбио до Виктора Радојевића који је слабо шутирао.

16'

Води Ћукарички - стрелац је Роган

Гоол! Гости су преко Рогана који је феноменално главом пуцао дошли у вођство.

14'

И Звезда прети

Сремчевић није успео да стигне до лопте, после солидног центаршута.

13'

Прва прилика за госте

Роган је био у солидној ситуацији, али је са ивице шеснаестерца пуцао поред гола.