ZVEZDA POTVRDILA DUPLU KRUNU PROTIV ČUKARIČKOG: Sjajan meč i emotivni oproštaj Dragovića

25.05.2024. 18:23
Katai i Olajinka
Katai i Olajinka / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde su savldali sa 4:1 ekipu Čukaričkog, u okviru 37. kola Superlige Srbije. Izabranici Vladana Milojevića su tako na najlepši način overili duplu krunu pred solidno popunjenim tribinama stadiona "Rajko Mitić".

Tokom prvog poluvremena Zvezda je imala veliku incijativu, ali prvi su do gola stigli gosti.

Rogan je zatresao mrežu Glazera u 16. minutu i dugo su Brđani odolovali posle toga.

Ipak, u 31. je rezultat poravnao Piter Olajinka i sa egalom se otišlo na odmor.

CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI 4:1 (1:1)

Strelac: Olajinka 31, 55, Điga 79, Kraso 90. - Rogan 16.

Stadion: "Rajko Mitić", Beograd.

Sudija: Jelena Cvetković.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Mimović, Điga, Dragović (od 59. Milunović), Radojević (od 59. Nedeljković), Šljivić (od 82. N. Mituljukić), Knežević (od 78. Stamenić), Olajinka, Kanga, Katai, Sremčević (od 59. Kraso). Trener: Milojević.

ČUKARIČKI: Kaličanin, Stanković, Serafimović, Subotić, Rogan (od 72. Đorđević), Kovač (od 85. Prokopijević), Sisoko, Nikčević, Milojević, Ergelaš (od 85. Stojanović), Melo (od 56. Tedić). Trener: Stanić.

U nastavku je bilo vidljivo da podmlađena Zvezdina ekipa želi pobednički da završi meč.

Drugi gol je opet bilo delo verovatno najraspoloženijeg igrača na terenu Pitera Olajinke.

Onda je u 59. minutu usledio emotivni rastanak Zvezdine publike od kapitena Aleksandra Dragovića. Dugo mu je skandirano. Koliko je publici bilo teško što on odlazi, vidljivo je bilo da je njemu bilo još teže.

Imali su Brđani nekoliko prilika da poravnaju na 2:2, a pobednik je odlučen posle kornera koji je izveo Gejlor Kanga u 79. minutu.

Skočio je visoko Nemanja Milunović, Lazar Kaličanin je kratko odbio loptu, ali na pravom mestu se našao Naser Điga koji je podigao rezultat na 3:1.

Konačan rezultat je postavio Žan Filip Kraso u 90. minutu posle fenomenalnog šuta. Lopta je od stative završila u mreži.

KRAJ 4:1

Odmah po izvođenju lopte sa centra odsviran je kraj.

90'

Kraso prelepim golom stavio tačku na sezonu

Žan Filip Kraso je pogodio u 90. minutu i podigao prednost na 4:1.

79'

Điga verovatno rešava pitanje pobednika - 3:1

Posle Kanginog kormera odlično je glavom pucao Milunović. Odbranio je Kaličanin, a Naser Điga je posle toga sproveo loptu u mrežu.

74'

Glazer je sačuvao Zvezdu

Kovač je imao odličnu priliku. Šutirao je fenomenalno, ali je Izraelac podbranio.

69'

Izblokiran Knežević

Nova šansa za domaće, ali su posle šuta Kneževića dobili samo korner.

64'

Gosti zamalo do izjednačenja

Kovač je prvo pucao, a zatim i glavom Serafimović. Ostaje 2:1.

63'

Velika prilika za Kataija

Aleksandar Katai je promašio sa nekoliko metara.

59'

Ceo stadion na nogama - izlazi Aleksandar Dragović

Oprostio se Aleksandar Dragović od beogradske publike. Dugotrajne ovacije kapitenu koji odlazi.

55'

Olajinka 2:1

GOOL! Konačno je Piter Olajinka stigao do drugog gola.

53'

Sremčević opet nije uspoe da zatrese mrežu

Velika šansa za Uroša Sremčevića. Odbranio mu je Kaličanin, a posle toga je slabo centrirao.

49'

Katai je sprečio Olajinku da postigne gol

Odlična prilika za domaće. Katai je skočio ispred Olajinke i sprečio siguran pogodak. Da je došla do Pitera svakako bi bilo 2:1 za Zvezdu.

46'

Počelo je drugo poluvreme

Zvezda je imala loptu na startu.

44'

Podrška Republici Srpskoj od strane Delija

Velika zastava i natpis Republika Srpska na severnoj tribini stadiona "Rajko Mitić".

Velika zastava i natpis Republika Srpska
Velika zastava i natpis Republika Srpska / Izvor: MN Press
42'

Poništen gol Crvene zvezde

Olajinka je ponovo zatresao mrežu, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda u kojem je bio Katai.

37'

Nije se snašao Sremčević i to dva puta

Velika prilika za Zvezdu posle kornera, ali najmlađi igrač domaćih na terenu Sremčević se nije snašao sa par metara. Minu kasnije opet isti ihgrač nije uspeo da zahvati loptu iz solidne pozicije.

31'

Olajinka je poravnao rezultat

Mimović je perfektno uposlio Olajinku koji je lagano pogodio za izjednačenje.

30'

Radojević slabo šutira iz dobre pozicije

Lepa prilika za Zvezdu. Kanga je centrirao, Kaličanin je odbio do Viktora Radojevića koji je slabo šutirao.

16'

Vodi Ćukarički - strelac je Rogan

Gool! Gosti su preko Rogana koji je fenomenalno glavom pucao došli u vođstvo.

14'

I Zvezda preti

Sremčević nije uspeo da stigne do lopte, posle solidnog centaršuta.

13'

Prva prilika za goste

Rogan je bio u solidnoj situaciji, ali je sa ivice šesnaesterca pucao pored gola.