И ТО СЕ ДЕСИЛО: Звезда изгубила од Чукаричког после 11 узастопних победа, лоша увертира пред Сити (ВИДЕО)

16.09.2023. 18:55 21:21
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Велико изненађење.

Фудбалери Чукаричког савладали су Црвену звезду (2:1) у мечу седмог кола Mozzart бет Суперлиге.

„АЛЕКСАААААААААААА“ – У ОШ „МИЛИЦА ПАВЛОВИЋ“ У ЧАЧКУ ПРИРЕЂЕН ДОЧЕК ЗА АВРАМОВИЋА

БЛИЦКРИГ ЛАЈПЦИГА: Звездин ривал у Лиги шампиона згазио Аугзбург

ПРЕД ДОЛАЗАК ЗВЕЗДЕ: Моћни Сити после преокрета до победе у Лондону

Тим са Маракане је тако претрпео и други пораз у шампионату, а прекинули су и серију од 11 узастопних победа над Чукаричким у свим такмичењима.

Црвено-бели су на старту меча имали иницијативу, али је прву шансу имао Чукарички. Ивановић је у 12. минуту опробао ударац, али је погодио спољни део мреже.

На половини првог дела игре досуђен је пенал за домаће. Спајић је непрописно зауставио Адетунџија. Марко Доцић је био сигуран реализатор најстроже казне.

У 27. минуту, Доцић је могао и до другог гола на мечу, али је добро интервенисао Глазер. Пет минута касније Звезда је имала одличну прилику. Иванић је побегао одбрани Чуке, упослио Ендиаја, али се овај спетљао у ситуацији када је имао празан гол пред собом. Невероватан промашај.

Недељковић је пред крај првог дела игре имао добру прилику, али је пребацио гол искоса са десне стране.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, СЕДМО КОЛО

Чукарички - Црвена звезда 2:1 (1:0)

Стрелци: Доцић 23 (п), Адетунџи 75 - Красо 48 (п)

Стадион: Баново брдо

Судија: Милош Милановић

ЧУКАРИЧКИ (4-3-3): Самуровић – Стевановић, Врањеш, Суботић, Тошић – Сисоко, Доцић (87. Доцић), Миладиновић (62. Станковић) – Никчевић (81. Роган), Адетунџи (86. Цветковић), Ивановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-5-2): Глазер - Спајић (46. Букари), Драговић, Родић - Недељковић (46. Красо), Кангва (46. Хван), Стаменић (78. Катаи), Иванић, Олајинка - Ендиаје (71. Мијаиловић), Лучић.

Црвена звезда је поравнала већ у 48. минуту. Красо је био стрелац са пенала, а најстрожој казни је претходио пад Ндиаја који можете видети у снимку испод.

Чукарички је до новог вођства могао само три минута касније, али је Ивановићев ударац завршио на стативи. У 57. минуту је Лучић пао у шеснаестерцу домаћих, али овога пута судија Милановић није показао на пенал, чак ни после ВАР провере.

Букари је следећи запретио у 73. минуту, погодио је спољни део мреже. Што није он урадио јесте Адетунџи само два минута касније. Феноменалан ударац Чукиног нападача са дистанце, Глазер је непомично посматрао како лопта од пречке завршава у мрежи.

У 79. минуту је могло све да буде решено, погрешио је Глазер, али се Ивановић спетљао у одсудном тренутку и прилика је отишла у неповрат.

Много су грешили изабраници Барака Бахара у првој трећини своје половине и после једне такве ситуације прилику је имао Ковач, његов шут је завршио поред гола.

До краја дуела није било узбуђења, па три бода остају на Бановом брду.

Црвено-бели су тако направили лошу увертиру пред гостовање Манчестер ситију у оквиру првог кола Лиге шампиона (уторак, 20:45).