I TO SE DESILO: Zvezda izgubila od Čukaričkog posle 11 uzastopnih pobeda, loša uvertira pred Siti (VIDEO)

16.09.2023. 18:55 21:21
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Veliko iznenađenje.

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Crvenu zvezdu (2:1) u meču sedmog kola Mozzart bet Superlige.

„ALEKSAAAAAAAAAAAA“ – U OŠ „MILICA PAVLOVIĆ“ U ČAČKU PRIREĐEN DOČEK ZA AVRAMOVIĆA

BLICKRIG LAJPCIGA: Zvezdin rival u Ligi šampiona zgazio Augzburg

PRED DOLAZAK ZVEZDE: Moćni Siti posle preokreta do pobede u Londonu

Tim sa Marakane je tako pretrpeo i drugi poraz u šampionatu, a prekinuli su i seriju od 11 uzastopnih pobeda nad Čukaričkim u svim takmičenjima.

Crveno-beli su na startu meča imali inicijativu, ali je prvu šansu imao Čukarički. Ivanović je u 12. minutu oprobao udarac, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Na polovini prvog dela igre dosuđen je penal za domaće. Spajić je nepropisno zaustavio Adetundžija. Marko Docić je bio siguran realizator najstrože kazne.

U 27. minutu, Docić je mogao i do drugog gola na meču, ali je dobro intervenisao Glazer. Pet minuta kasnije Zvezda je imala odličnu priliku. Ivanić je pobegao odbrani Čuke, uposlio Endiaja, ali se ovaj spetljao u situaciji kada je imao prazan gol pred sobom. Neverovatan promašaj.

Nedeljković je pred kraj prvog dela igre imao dobru priliku, ali je prebacio gol iskosa sa desne strane.

MOZZART BET SUPERLIGA, SEDMO KOLO

Čukarički - Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Strelci: Docić 23 (p), Adetundži 75 - Kraso 48 (p)

Stadion: Banovo brdo

Sudija: Miloš Milanović

ČUKARIČKI (4-3-3): Samurović – Stevanović, Vranješ, Subotić, Tošić – Sisoko, Docić (87. Docić), Miladinović (62. Stanković) – Nikčević (81. Rogan), Adetundži (86. Cvetković), Ivanović.

CRVENA ZVEZDA (3-5-2): Glazer - Spajić (46. Bukari), Dragović, Rodić - Nedeljković (46. Kraso), Kangva (46. Hvan), Stamenić (78. Katai), Ivanić, Olajinka - Endiaje (71. Mijailović), Lučić.

Crvena zvezda je poravnala već u 48. minutu. Kraso je bio strelac sa penala, a najstrožoj kazni je prethodio pad Ndiaja koji možete videti u snimku ispod.

Čukarički je do novog vođstva mogao samo tri minuta kasnije, ali je Ivanovićev udarac završio na stativi. U 57. minutu je Lučić pao u šesnaestercu domaćih, ali ovoga puta sudija Milanović nije pokazao na penal, čak ni posle VAR provere.

Bukari je sledeći zapretio u 73. minutu, pogodio je spoljni deo mreže. Što nije on uradio jeste Adetundži samo dva minuta kasnije. Fenomenalan udarac Čukinog napadača sa distance, Glazer je nepomično posmatrao kako lopta od prečke završava u mreži.

U 79. minutu je moglo sve da bude rešeno, pogrešio je Glazer, ali se Ivanović spetljao u odsudnom trenutku i prilika je otišla u nepovrat.

Mnogo su grešili izabranici Baraka Bahara u prvoj trećini svoje polovine i posle jedne takve situacije priliku je imao Kovač, njegov šut je završio pored gola.

Do kraja duela nije bilo uzbuđenja, pa tri boda ostaju na Banovom brdu.

Crveno-beli su tako napravili lošu uvertiru pred gostovanje Mančester sitiju u okviru prvog kola Lige šampiona (utorak, 20:45).