ЗВЕЗДА УМАЛО ДА СЕ ИЗГУБИ У МАГЛИ: Тешка победа против Инђије – два гола Фалћинелија и пенал Катаија! Јовичић правио шоу на голу (ВИДЕО)

08.11.2020. 18:32 21:21
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Правду дели судија Милош Милановић.

Успела је Црвена звезда некако да забележи 12. победу у Суперлиги Србије. После неколико преокрета на утакмици и велике магле која се спустила на стадион Рајко Митић, црвено-бели су успели да победе Инђију резултатом 3:2 у оквиру 14. кола Суперлиге Србије.

МИЛИОНЧЕ НА ПОЛУВРЕМЕНУ: Погледајте тикет који је погодио овај кладионичарски маг! (ФОТО)

Јелена поделила преслатку слику са ћеркицом и покажала како ужива породица Ђоковић (ФОТО)

ЗВЕЗДА СЕ СПРЕМА ЗА ПРЕЛАЗНИ РОК: Станковић већ НАНИШАНИО три ПОЈАЧАЊА

Упркос проблемима, Реал Мадрид бар у Примери одлично гура и већ има залиху у односу на Барселону. Краљеви вечерас (21.00) гостују Валенсији, која је у очајној форми, и не би требало да представља већи проблем. Квота на двојку је 1,55, а на kombinazziju 2&3 2,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Валенсија - Реал Мадрид.

Домаћин је и у првом и у другом полувремену имало велики посед лопте и диктирао је темпо. На паузу се отишло резултатом 1:1.

Имала је Звезда неколико великих прилика, у пар наврата су играчи црвено-белих у првом делу игре излазили сами испред Јовичића, али је млади голман који је у Инђији стигао из Партизана ипак излазио као победник. Нема сумње да је он био најбољи играч гостију у првом полувремену.
Савладао га је само Дијего Фалћинели  у 21. минуту. Била је то рутинска завршница распуцаног Италијана после добре асистенције Жељка Гаврића.

Dijego Falćineli i Veljko Nikolić
Дијего Фалћинели и Вељко Николић / Извор: МН Press

Брзо су гости изједначили. Погрешио је Страхиња Ераковић који је послао повратну лопту ка Милану Борјану, али је Михајло Нешковић пресекао пас и савладао Звездиног чувара мреже. Млади Ераковић је овај меч провео на левом беку и то само 45 минута када га је заменио Марко Гобељић.

А онда велика драма у наставку. Упркос непрестаној иницијативи Станковићевих играча, домаћи су повели у 64. минуту. Поново је стрелац био Нешковић, а Звездина одбрана је у потпуности заказала.

Mihajlo Nešković i Dejan Stanković
Михајло Нешковић и Дејан Станковић / Извор: МН Press

Убрзо је тренер црвено-белих направио троструку измену и већ у 70. минуту искористио свих пет ротација. Милан Павков је ушао уместо Секу Санога, Срђан Спиридоновић уместо Ел Фарду Бена и Вељко Николић уместо Гелора Канге који је претходно блаже повређен у судару на терену.

Изједначење је стигло у 75. минуту. Пенал за Звезду и гол Катаија, ни вечерас сјајни Јовичић није могао да спречи снажан и прецизан ударац. Играо се 74. минут када је судија Милановић показао на белу тачку после обарања Павкова.

Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Потпуни преокрет донео је другим голом Фалћинели. Сјајно је скочио у шеснаестерцу и са 10-ак метара главом је послао лопту у мрежу после центаршута Гобељића.

Звезда је тако остала на првом месту са осам бодова више од другопласиране Војводине и девет од трећепласираног Партизана. Следи репрезентативна пауза када репрезентацију Србије очекује одлучујући дуел са Шкотима у баражу за Европско првенство.

КОМПЕЛТАН ТОК УТАКМИЦЕ ПОГЛЕДАЈТЕ У НАСТАВКУ ТЕКСТА:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 3
КРАЈ УТАКМИЦЕ после 3 минута надокнаде. Тешка победа Звезде од 3:2.
85. минут
Преокрет - ГООООЛ Фалћинелија. Сјајно је скочио у шеснаестерцу и са 10-ак метара главом је послао лопту у мрежу после центаршута Гобељића.
84. минут
Апсолутна офанзива Звезде. Катаи је поново био опасност за Јовичића, али је голман успео да одбрани ударац искоса са леве стране.
75. минут

70. минут
Трострука измена Станковића, искористио је сада свих пет. Павков је ушао уместо Санога, Спиридоновић уместо Бена и Николић уместо Канге који је претходно блаже повређен у судару. Мењали су и гости - некадашњи фудбалер Партизана Брана Илић је заменио Бастајића.
67. минут
Статива за Звезду - пуцао је Катаи са ивице шеснаестерца, Јовичић је био матиран, али се лопта одбила од оквира гола. Наставила се драма у шеснаестерцу Инђије, али је на крају Бену лопта прешла преко ноге.
64. минут
Шок на Маракани, Инђија прави преокрет. Поново је стрелац Нешковић, а Звездина одбрана је у потпуности заказала.

53. минут
Потпуна офанзива домаће екипе, Инђија је одгурана на своју половину. Поново је покушао Фалчинели након новог центаршута Катаија, али његов ударац главом завршава преко гола гостију. Добила је Звезда на ритму уласком Иванића и Гобељића. Постала је много опаснија на левом боку, где је најчешће лопта од почетка другог полувремена.
50. минут
Јовичић је "закључао" гол. Фалћинели је изашао сам испред њега после доброг паса Катаија, али је млади голман одбранио и одбио лопту у корнер.
46. минут
Почео је други део игре. Станковић је одмах на старту направио двоструку измену. Гаврића је заменио Иванић, а Ераковића Гобељић.

FK Crvena zvezda VS FK Inđija
ФК Црвена звезда ВС ФК Инђија / Извор: МН Press

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут - КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА
Милановић је одсвирао крај првог полувремена. Одлучио је да нема потребе за надокнадом времена. На семафору у магли пише - 1:1.
40. минут
И Звезда је дошла у ситуацију да повуче контру, Катаи је упослио Гаврића, али је он остао у офсајду.
36. минут
Велика грешка Ераковића, послао је повратну лопту ка Борјану, али је Инђија пресекла и повела преко Нешковића.

32. минут
Нова прилика за црвено-беле. Сам је изашао пред Јовичића Бен, али је голман Инђије поново био бољи од домаћих играча. На одбијену лопту је натрчао Катаи, али је шутирао преко гола.
31. минут
Најбоља шанса за госте (имали су још једну). Пукла је контра, али је Обрадовић лоше шутирао искоса са леве стране.

28. минут
Звезда наставља да притиска Инђију. У неколико наврата су покушали да савладају Јовичића, али је млади голман успео да сачува гол. На крају само корнер.
25. минут
На почетку утакмице блага, али сада већ густа магла. У многоме је отежано праћење меча...
21. минут
Води Звезда - Фалћинели је стрелац! Рутинска завршница распуцаног Италијана после добре асистенције Гаврића.

20. минут
Покушао је Фалћинели маказицама али није успео да јаче захвати лопту.
10. минут
Пречку погађа Жељко Гаврић, који се убацио из другог плана и након одличног продора и додавања Катаија уздрмао стативу гостију. Потом је покушао и Фалћинели, али нема промене резултата. Прва шанса после десет минута без узбуђења и теренске иницијативе Звезде.
1. минут
Судија Миловановић дао је знак и утакмица је почела.

* Голман Звезде Милан Борјан добио је пре утакмице почасни дрес са бројем "150" као признање за исто толико одиграних мечева у црвено-белом дресу.

* Дејан Станковић, тренер лидера Суперлиге који је у голгетерском залету (11 голова на последње три утакмице), мало је експериментисао са саставом након тешких мечева и великих победа у Лиги Европе (последња над Гентом 2:1) које чекају потврду у домаћем првенству. До мањих премештаја дошло је у одбрани где се у стартну поставу враћа Радован Панков, а Стефан Ераковић ће играти на левом беку. Ричмонд Боаћи није у протоколу за овај сусрет.

Црвена звезда - стартних 11:

Борјан (Г) - Гајић, Панков, Дегенек, Ераковић - Саного, Канга - Гаврић, Катаи, Бен - Фалћинели

Клупа: Поповић (Г), Иванић, Павков, Милуновић, Петровић, Николић, Хајдин, Спиридоновић, Гобељић, Вукановић, Крстовић

* Тренер гостију Дејан Челар меч почиње са голманом Марком Јовићићем који је стигао из Партизана.

Инђија - стартних 11:

- Јовичић (Г), Цуцин, Михајлов, Бастајић, Радин, Алексић, Крнета, Обрадовић, Ђорђевић, Чермеј, Нешковић

Клупа: Новаковић, Димитријевић, Секулић, Марковић, Б. Илић, Вујасин, М. Илић, Величковић, Трипковић, Јовановић, Пуртић

Београд, стадион "Рајко Митић" (без присуства публике), правду дели судија Јован Грујић.