БУКАРИ ДОНЕО БОД: Звезда избегла пораз против Јанг Бојса (ВИДЕО)

04.10.2023. 20:10
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели освојили први бод у Лиги шампиона.

Фудбалери Црвене звезде и Јанг Бојса ремизирали су у мечу другог кола Г групе лиге шампиона 2:2 (1:0) одиграној на стадиону ''Рајко Мити''. Црвено-бели водили после гола Ндиајеа у 35. минуту, да би гости изједначили преко Угришића у 48. и стигли до потпуног преокрета голом Итена из пенала у 61. минуту, да би Букари у 88. минуту донео бод црвено-белима.

Мажић склоњен, притисак Украјине уродио плодом

МИЛИЈАШ: Желели смо победу и заслужили је

"На Маракани психолошки рат почиње у архитектури..." Швајцарски медији најављују ПАКАО за свој клуб

НИје се дуго чекало на узбуђење пошто је у 4. минуту први запретио Јанг Бојс када је Малеш шутирао поред гола. Одговор Звезде је стигао два минута касније када Ндиаје петом покушао, али је Раћопи одлично интервенисао. У наредних двадесет минута готово и да није било правог узбуђења да би у 27. минуту Гарсија одлично шутирао, али је Глазер још боље одбранио, да би девет минута касније стадион експлодирао. Букари је у 36. минуту повукао по десној страни лопту, затим оштро центрирао по земљи, а Ндиаје одлично реаговао и постигао првенац у дресу Звезде који је признат после провере ВАР система. Могао је Јанг Бојс пет минута касније до изједначења преко Итена, али је Глазер још једном добро бранио. У другом минуту надоканде Букари је био стрелац, али је био у офсајгу, да би у последњим тренуцима првог полувремена Глазер зауставио шут Угринића.

Тек што се кренуло у наставак меча гости су изједначили. Звезда је деловала успавано на старту другог полувремена, а то је казнио после добре акције Угринић у 48. минуту. Угринић је запртио и два минута касније, али је Глазер добро реаговао. Иванић се није добро снашао у 52. минуту, а већ у наредном нападу Гарсија је шутирао високо преко гола. Два минута касније Ндиаје је постигао други гол, али је он поништен због офсајда, да би у 61. минуту гости повели 2:1 из пенала. Ђига је играо руком, судија после провере показао на белу тачку, а Итен је био прецизан. Као да је то било потребно Звезди која је у последњих пола сата потпуно надиграла госте. Уласци Олајнике, Катаија, Лучића и Красоа су пклренули црвено-беле и почели су да се ређају напади пред голом Јанг Бојса. Умало је пао аутогол гостију у 70. минуту да би после корнера Катаи главом покушао, али је Раћопи добро одбранио, као и минут касније после покушаја Ндиајеа.

Сјајну прилику је Катаи пропустио у 78. минуту када је главом лопту послао тик поред стативе. Могао је Јанг Бојс да казни офанзиву Звезде, али је Ганвула у 83. минуту шутирао високо преко гола. Натсавил ису да се ређају напади Звезде, Красо је у 85. минуту лоше шутирао, да би три минута касније Букари снажним ударцем савладао Раћопија и изненадио пркатикчно све на стадиону. Није стала Звезда ни после тога, пробао је Младеновић, али је шутирао право у Раћопија, да би последњу прилику пропустио Катаи у последњим тренуцима меча.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈАНГ БОЈС 2:2 (1:0)

СТАДИОН: Рајко Митић, Београд.

ГЛЕДАЛАЦА: 51.755

СУДИЈА: Вилијам Колум (Шкотска)

СТРЕЛЦИ: Ендијаје 37, Букари 88 - Угринић 48, Итен 60 пенал

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Мијаиловић, Ђига, Драговић, Родић (од 61. Олајинка), Стаменић (од 69. Лучић), Хван, Букари, Иванић, Митровић (од 69. Катаи), Ендијаје (од 80. Красо).

ЈАНГ БОЈС: Раћопи, Јанко, Камара, Бенито (од 47. Аменда), Гарсија, Нијасе, Малеш (од 74. Чаива), Монтеиро, Угринић, Елија, Итен (од 74. Ганвула).

90 8. минут
Крај меч, Црвена звезда - Јанг Бојс 2:2.
90 7. минут
Катаи је имао велику прилику, али је шутирао поред гола.
90 6. минут
Мијаиловић је пробао са дистанце, али је шутирао право у Раћопија.
88. минут
2:2!!! Стиже Звезда до изједначења сјајним голом Букарија. Скоро из мртвог угла је Букари снажно шутирао и савладао Раћопија.
85. минут
Красо је покушао, али лоше шутирао.
83. минут
Велика прилика за Ганвулу, али је лопту послао преко гола.
78. минут
Поново је Катаи био у великој шанси, али је његов ударац главом завршио тик поред стативе.
71. минут
После још једног корнера Ндиаје је још једном пробао главом, али је поново Раћопи одлично интервенисао.
70. минут
Умало аутогол Јанг Бојса, али од свега само корнер. После њега је Катаи добро покушао, али је Раћопи успео да одбрани.
69. минут
Двострука измена у Звезди. Излазе Стаменић и Митровић, а улазе Катаи и Лучић.
63. минут
Прва измена у Звезди, Родић је изашао, а заменио га је Олајинка.
61. минут
1:2!!! Води Јанг Бојс голом Итена из пенала. Једанаестерац је досуђен после гледања снимка, поштпо је Ђига играо руком.
56. минут
Још једна шанса за Звезду, али од свега само још један офсајд.
54. минут
Ндиаје је поново био стрелац после добре акције Звезде, али је био у офсајду.
52. минут
Велика шанса за Звезду, али се Иванић није најбоље снашао, да би већ у следећем нападу гостију Гарсија шутирао далеко преко гола са дистанце.

ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

50. минут
Понов је запретио Јанг Бојс, Итен је оштро шутирао по земљи, али је Глазер одлично одбранио његов ударац.
48. минут
1:1!!! Угринић доноси изједначење. Монтерио је проиграо Угринића који је кроз средину прошаол и избио испред Глазера и лако га савладао.
47. минут
Прва измена у редовима гостију и то принудна, уместо Бенита ушао је Аменда.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 6. минут
Крај првог полувремена.
45 5. минут
Угринић је опасно шутирао по земљи са више од 20 метара, али је Глазер одлично реаговао и одбранио тај ударац.
45 2. минут
Одлична акција Звезде, Букар исе за час нашао очи у очи са голманом гостију и успео да га савлада, али је ипак био офсајд.
41. минут
Добра прилика за Итена, али је Глазер био на правом месту.
36. минут
1:0!!! Повела је Црвена звезда, а првенац је постигао Ндиаје. Сјајно је Букари повукао лопту по десној страни, шутирао искоса са десне стране, а Ндиаје одлично реаговао и зауцао лопту у мрежу гостију. Проверавало се да ли је био офсајд, али је све било регуларно.
27. минут
Гарсија је одлично шутирао са више од двадесет метара, али је Глазер одлично интервенисао, а после корнера није било опасности по гол Звезде.
25. минут
Обећавао је напад Звезде, али је Хванг лоше захватио лопту приликом шута и лопта је отишла далеко поред гола.
23. минут
Добар напад гостију, али је Монтеиро лоше шутирао из не баш лаке позиције са неких 11 метара.
14. минут
Иницијатива Звезде, али нема конкретних шанси.
6. минут
Одлична прилика за Звезду из акције коју је започео Букари. Хванг је оштро центрирао по земјли, Ндиаје петом покушао, али је Раћопи успчео да одбрани његов ударац.

4. минут
Први је запретио Јанг Бојс, Малеш је шутирао са неких 16 метара, али је лопта отишла поред гола.