BUKARI DONEO BOD: Zvezda izbegla poraz protiv Jang Bojsa (VIDEO)

04.10.2023. 20:10
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli osvojili prvi bod u Ligi šampiona.

Fudbaleri Crvene zvezde i Jang Bojsa remizirali su u meču drugog kola G grupe lige šampiona 2:2 (1:0) odigranoj na stadionu ''Rajko Miti''. Crveno-beli vodili posle gola Ndiajea u 35. minutu, da bi gosti izjednačili preko Ugrišića u 48. i stigli do potpunog preokreta golom Itena iz penala u 61. minutu, da bi Bukari u 88. minutu doneo bod crveno-belima.

Mažić sklonjen, pritisak Ukrajine urodio plodom

MILIJAŠ: Želeli smo pobedu i zaslužili je

"Na Marakani psihološki rat počinje u arhitekturi..." Švajcarski mediji najavljuju PAKAO za svoj klub

NIje se dugo čekalo na uzbuđenje pošto je u 4. minutu prvi zapretio Jang Bojs kada je Maleš šutirao pored gola. Odgovor Zvezde je stigao dva minuta kasnije kada Ndiaje petom pokušao, ali je Raćopi odlično intervenisao. U narednih dvadeset minuta gotovo i da nije bilo pravog uzbuđenja da bi u 27. minutu Garsija odlično šutirao, ali je Glazer još bolje odbranio, da bi devet minuta kasnije stadion eksplodirao. Bukari je u 36. minutu povukao po desnoj strani loptu, zatim oštro centrirao po zemlji, a Ndiaje odlično reagovao i postigao prvenac u dresu Zvezde koji je priznat posle provere VAR sistema. Mogao je Jang Bojs pet minuta kasnije do izjednačenja preko Itena, ali je Glazer još jednom dobro branio. U drugom minutu nadokande Bukari je bio strelac, ali je bio u ofsajgu, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena Glazer zaustavio šut Ugrinića.

Tek što se krenulo u nastavak meča gosti su izjednačili. Zvezda je delovala uspavano na startu drugog poluvremena, a to je kaznio posle dobre akcije Ugrinić u 48. minutu. Ugrinić je zaprtio i dva minuta kasnije, ali je Glazer dobro reagovao. Ivanić se nije dobro snašao u 52. minutu, a već u narednom napadu Garsija je šutirao visoko preko gola. Dva minuta kasnije Ndiaje je postigao drugi gol, ali je on poništen zbog ofsajda, da bi u 61. minutu gosti poveli 2:1 iz penala. Điga je igrao rukom, sudija posle provere pokazao na belu tačku, a Iten je bio precizan. Kao da je to bilo potrebno Zvezdi koja je u poslednjih pola sata potpuno nadigrala goste. Ulasci Olajnike, Kataija, Lučića i Krasoa su pklrenuli crveno-bele i počeli su da se ređaju napadi pred golom Jang Bojsa. Umalo je pao autogol gostiju u 70. minutu da bi posle kornera Katai glavom pokušao, ali je Raćopi dobro odbranio, kao i minut kasnije posle pokušaja Ndiajea.

Sjajnu priliku je Katai propustio u 78. minutu kada je glavom loptu poslao tik pored stative. Mogao je Jang Bojs da kazni ofanzivu Zvezde, ali je Ganvula u 83. minutu šutirao visoko preko gola. Natsavil isu da se ređaju napadi Zvezde, Kraso je u 85. minutu loše šutirao, da bi tri minuta kasnije Bukari snažnim udarcem savladao Raćopija i iznenadio prkatikčno sve na stadionu. Nije stala Zvezda ni posle toga, probao je Mladenović, ali je šutirao pravo u Raćopija, da bi poslednju priliku propustio Katai u poslednjim trenucima meča.

CRVENA ZVEZDA - JANG BOJS 2:2 (1:0)

STADION: Rajko Mitić, Beograd.

GLEDALACA: 51.755

SUDIJA: Vilijam Kolum (Škotska)

STRELCI: Endijaje 37, Bukari 88 - Ugrinić 48, Iten 60 penal

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Mijailović, Điga, Dragović, Rodić (od 61. Olajinka), Stamenić (od 69. Lučić), Hvan, Bukari, Ivanić, Mitrović (od 69. Katai), Endijaje (od 80. Kraso).

JANG BOJS: Raćopi, Janko, Kamara, Benito (od 47. Amenda), Garsija, Nijase, Maleš (od 74. Čaiva), Monteiro, Ugrinić, Elija, Iten (od 74. Ganvula).

90+8. minut
Kraj meč, Crvena zvezda - Jang Bojs 2:2.
90+7. minut
Katai je imao veliku priliku, ali je šutirao pored gola.
90+6. minut
Mijailović je probao sa distance, ali je šutirao pravo u Raćopija.
88. minut
2:2!!! Stiže Zvezda do izjednačenja sjajnim golom Bukarija. Skoro iz mrtvog ugla je Bukari snažno šutirao i savladao Raćopija.
85. minut
Kraso je pokušao, ali loše šutirao.
83. minut
Velika prilika za Ganvulu, ali je loptu poslao preko gola.
78. minut
Ponovo je Katai bio u velikoj šansi, ali je njegov udarac glavom završio tik pored stative.
71. minut
Posle još jednog kornera Ndiaje je još jednom probao glavom, ali je ponovo Raćopi odlično intervenisao.
70. minut
Umalo autogol Jang Bojsa, ali od svega samo korner. Posle njega je Katai dobro pokušao, ali je Raćopi uspeo da odbrani.
69. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi. Izlaze Stamenić i Mitrović, a ulaze Katai i Lučić.
63. minut
Prva izmena u Zvezdi, Rodić je izašao, a zamenio ga je Olajinka.
61. minut
1:2!!! Vodi Jang Bojs golom Itena iz penala. Jedanaesterac je dosuđen posle gledanja snimka, poštpo je Điga igrao rukom.
56. minut
Još jedna šansa za Zvezdu, ali od svega samo još jedan ofsajd.
54. minut
Ndiaje je ponovo bio strelac posle dobre akcije Zvezde, ali je bio u ofsajdu.
52. minut
Velika šansa za Zvezdu, ali se Ivanić nije najbolje snašao, da bi već u sledećem napadu gostiju Garsija šutirao daleko preko gola sa distance.

FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas

50. minut
Ponov je zapretio Jang Bojs, Iten je oštro šutirao po zemlji, ali je Glazer odlično odbranio njegov udarac.
48. minut
1:1!!! Ugrinić donosi izjednačenje. Monterio je proigrao Ugrinića koji je kroz sredinu prošaol i izbio ispred Glazera i lako ga savladao.
47. minut
Prva izmena u redovima gostiju i to prinudna, umesto Benita ušao je Amenda.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+6. minut
Kraj prvog poluvremena.
45+5. minut
Ugrinić je opasno šutirao po zemlji sa više od 20 metara, ali je Glazer odlično reagovao i odbranio taj udarac.
45+2. minut
Odlična akcija Zvezde, Bukar ise za čas našao oči u oči sa golmanom gostiju i uspeo da ga savlada, ali je ipak bio ofsajd.
41. minut
Dobra prilika za Itena, ali je Glazer bio na pravom mestu.
36. minut
1:0!!! Povela je Crvena zvezda, a prvenac je postigao Ndiaje. Sjajno je Bukari povukao loptu po desnoj strani, šutirao iskosa sa desne strane, a Ndiaje odlično reagovao i zaucao loptu u mrežu gostiju. Proveravalo se da li je bio ofsajd, ali je sve bilo regularno.
27. minut
Garsija je odlično šutirao sa više od dvadeset metara, ali je Glazer odlično intervenisao, a posle kornera nije bilo opasnosti po gol Zvezde.
25. minut
Obećavao je napad Zvezde, ali je Hvang loše zahvatio loptu prilikom šuta i lopta je otišla daleko pored gola.
23. minut
Dobar napad gostiju, ali je Monteiro loše šutirao iz ne baš lake pozicije sa nekih 11 metara.
14. minut
Inicijativa Zvezde, ali nema konkretnih šansi.
6. minut
Odlična prilika za Zvezdu iz akcije koju je započeo Bukari. Hvang je oštro centrirao po zemjli, Ndiaje petom pokušao, ali je Raćopi uspčeo da odbrani njegov udarac.

4. minut
Prvi je zapretio Jang Bojs, Maleš je šutirao sa nekih 16 metara, ali je lopta otišla pored gola.