ЦРВЕНО-БЕЛИ НА КРАЈУ ДОБРО ПРОШЛИ: Виго погодио на дебију, Лудогорец бољи од Звезде (ВИДЕО)

25.01.2023. 16:52
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда

Нису бриљирали изабраници Милоша Милојевића.

Фудбалери Црвене звезде поражени су од Лудогореца (3:2) у петом пријатељском мечу на припремама у Турској.

ОДЕ У СЕРИЈУ А: Црвена звезда била на корак од потписа, сада стижу поуздане вести са Чизме

ШОК ЗА ДЕЛИЈЕ: Љубимац навијача напустио припреме и одлази из Звезде

НАВИЈАЧИ ЗВЕЗДЕ ОДУШЕВЉЕНИ: Одлази Калифа Кулибали! Ево где наставља каријеру

Милош Милојевић је на терен послао следећу поставу: Борјан, Л. Николић, Ераковић, Мулуновић, Азаров, Мијаиловић, Канга, Иванић, Букари, Митровић, Пешић.

Црвено-бели су одиграли лош меч против најзвучнијег имена на припремама до сада. Бугарска екипа је питање победника решила у првом делу утакмице. Већ у деветом минуту је било 1:0. Бернард Текпети је прошао поред Лазара Николића као тајфун, убацио лопту у шеснаестерац, а после малог карамбола она је стигла до Игора Тијага коме није било тешко да савлада Борјана.

Звезда је први пут припретила у 19. минуту када је Букари желео да центрира са десне стране, али је уместо тога лопта ишла у гол и погодила стативу.

Одмах затим су узвратили Бугари, Пјотровски се лоше снашао у шеснаестерцу црвено-белих и из изгледне позиције шутирао право у Борјана.

Српски тим је најбољу прилику имао у 25. минуту када је Митровић после убацивања Мијаиловића главом затресао пречку.

Црвено-бели су други пут капитулирали у 34. минуту када је Текпети топовским ударцем са ивице шеснаестерца закуцао лопту у мрежу. Само два минута касније нова ужасна дефанзива тима Милоша Милојевића. Игор Тијаго је завршио одличну контру Лудогореца.

У наставку нешто мирнија утакмица, а прве прилике поново су имали Бугари. У 58. минуту је могло врло лако бити 4:0, али се Борјан истакао сјајним одбранама.

Црвено-бели су у наставку успели да заиграју нешто боље и постигли су два гола, први је било дело Мирка Иванића који је био стрелац, у 75. минуту, са ивице шеснастерца је фино завршио добру тимску акцију свог тима. Асистирао је Мустафа.

У самом финишу утакмице погодио је и новајлија Алекс Виго, одлично је шутирао искоса са десне стране и поставио коначан резултат.

Ово је био први пораз Звезде на припремама у Турској.

Најновије вести о ФК Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.