CRVENO-BELI NA KRAJU DOBRO PROŠLI: Vigo pogodio na debiju, Ludogorec bolji od Zvezde (VIDEO)

25.01.2023. 16:52
FK Crvena zvezda

Nisu briljirali izabranici Miloša Milojevića.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Ludogoreca (3:2) u petom prijateljskom meču na pripremama u Turskoj.

ODE U SERIJU A: Crvena zvezda bila na korak od potpisa, sada stižu pouzdane vesti sa Čizme

ŠOK ZA DELIJE: Ljubimac navijača napustio pripreme i odlazi iz Zvezde

NAVIJAČI ZVEZDE ODUŠEVLJENI: Odlazi Kalifa Kulibali! Evo gde nastavlja karijeru

Miloš Milojević je na teren poslao sledeću postavu: Borjan, L. Nikolić, Eraković, Mulunović, Azarov, Mijailović, Kanga, Ivanić, Bukari, Mitrović, Pešić.

Crveno-beli su odigrali loš meč protiv najzvučnijeg imena na pripremama do sada. Bugarska ekipa je pitanje pobednika rešila u prvom delu utakmice. Već u devetom minutu je bilo 1:0. Bernard Tekpeti je prošao pored Lazara Nikolića kao tajfun, ubacio loptu u šesnaesterac, a posle malog karambola ona je stigla do Igora Tijaga kome nije bilo teško da savlada Borjana.

Zvezda je prvi put pripretila u 19. minutu kada je Bukari želeo da centrira sa desne strane, ali je umesto toga lopta išla u gol i pogodila stativu.

Odmah zatim su uzvratili Bugari, Pjotrovski se loše snašao u šesnaestercu crveno-belih i iz izgledne pozicije šutirao pravo u Borjana.

Srpski tim je najbolju priliku imao u 25. minutu kada je Mitrović posle ubacivanja Mijailovića glavom zatresao prečku.

Crveno-beli su drugi put kapitulirali u 34. minutu kada je Tekpeti topovskim udarcem sa ivice šesnaesterca zakucao loptu u mrežu. Samo dva minuta kasnije nova užasna defanziva tima Miloša Milojevića. Igor Tijago je završio odličnu kontru Ludogoreca.

U nastavku nešto mirnija utakmica, a prve prilike ponovo su imali Bugari. U 58. minutu je moglo vrlo lako biti 4:0, ali se Borjan istakao sjajnim odbranama.

Crveno-beli su u nastavku uspeli da zaigraju nešto bolje i postigli su dva gola, prvi je bilo delo Mirka Ivanića koji je bio strelac, u 75. minutu, sa ivice šesnasterca je fino završio dobru timsku akciju svog tima. Asistirao je Mustafa.

U samom finišu utakmice pogodio je i novajlija Aleks Vigo, odlično je šutirao iskosa sa desne strane i postavio konačan rezultat.

Ovo je bio prvi poraz Zvezde na pripremama u Turskoj.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete naći OVDE.