ДА ЛИ ЈЕ РЕАЛНО: Марко Николић прво појачање за Лигу шампиона нашао у Звезди
Фудбалери АЕК-а два кола пре краја шампионата постали су прваци Грчке.
И док славље у жуто-црном делу Атине још увек траје, Марко Николић увелико размишља о следећеој сезони и учешчу у Лигу шампиона.
Планови за прелазни рок су почели, а Николић је појачање пронашао у Црвеној звезди. Како пише “Африца Фоот” – Шави Бабика је велика жеља некадашњег тренера Партизана. Према истом извору, АЕК је већ контактирао шампиона Србије око крилног фудбалера и воде се преговори око његове селидбе у Грчку.
Још увек није познато да ли би у питању био откуп или позајмица, али Габонац сигурно неће остати на "Маракани" по истеку позајмице у турском Карагумруку. Недавно се појавила вест да Бабику жели и Карабаг, тако да ће АЕК морати брзо да реагуе уколико жели да доведе брзоногог офанзивца.
Подсетимо, Бабика је летос стигао у Звезду из Тулуза као велико појачање. Црвено-бели су Французима платили 4.000.000 евра како би га довели, али он најблаже речено није оправдао очекивања. Одиграо је само шест утакмица у свим такмичењима и врло брзо се испоставио као велики промашај.
Због тога је растанак био неминован, а Бабика је у јануару послат на позајмицу у Турску. Остаје да се види где ће на лето наставити каријеру. Једно је сигурно, у Звезду се неће враћати.