DA LI JE REALNO: Marko Nikolić prvo pojačanje za Ligu šampiona našao u Zvezdi
Fudbaleri AEK-a dva kola pre kraja šampionata postali su prvaci Grčke.
I dok slavlje u žuto-crnom delu Atine još uvek traje, Marko Nikolić uveliko razmišlja o sledećeoj sezoni i učešču u Ligu šampiona.
Planovi za prelazni rok su počeli, a Nikolić je pojačanje pronašao u Crvenoj zvezdi. Kako piše “Africa Foot” – Šavi Babika je velika želja nekadašnjeg trenera Partizana. Prema istom izvoru, AEK je već kontaktirao šampiona Srbije oko krilnog fudbalera i vode se pregovori oko njegove selidbe u Grčku.
Još uvek nije poznato da li bi u pitanju bio otkup ili pozajmica, ali Gabonac sigurno neće ostati na "Marakani" po isteku pozajmice u turskom Karagumruku. Nedavno se pojavila vest da Babiku želi i Karabag, tako da će AEK morati brzo da reague ukoliko želi da dovede brzonogog ofanzivca.
Podsetimo, Babika je letos stigao u Zvezdu iz Tuluza kao veliko pojačanje. Crveno-beli su Francuzima platili 4.000.000 evra kako bi ga doveli, ali on najblaže rečeno nije opravdao očekivanja. Odigrao je samo šest utakmica u svim takmičenjima i vrlo brzo se ispostavio kao veliki promašaj.
Zbog toga je rastanak bio neminovan, a Babika je u januaru poslat na pozajmicu u Tursku. Ostaje da se vidi gde će na leto nastaviti karijeru. Jedno je sigurno, u Zvezdu se neće vraćati.