ДА ЛИ ЈЕ ШАМПИОН ВЕЋ САДА РЕШЕН? Барселона најстрашније ПОНИЗИЛА Реал у Ел Класику! (ВИДЕО+ФОТО)

23.12.2017. 14:52
El Klasiko
Ел Класико / Извор: Реутерс

Мук у Мадриду.

Фудбалери Барселоне савладали су највећег ривала екипу Реала (3:0) на Бернабеу у 17. колу Ла лиге и после тријумфа у Ел Класику одлепили се на невероватних 14 бодова предности! Истина, Мадриђани имају и меч мање, али питање је колико ће им помоћи после пораза од Каталонаца, који ће их по свему судећи коштати одбране титуле.

Нападач Каталонаца Луис Суарез донео је вођство Барси у 54. минуту. Само 10 минута касније после играња руком Карвахала у шеснаестерцу, Лионел Меси постигао сигурно извео најстрожу казну, постигао 54. гол у свим такмичењима, дуплирао предност гостију и претекао Кристијана Роналда, који је до сада дао 53 погодака.

Осокољен великим бодовним заостатком, Реал је кренуо агресивно и већ у другом минуту постигао гол. Учинио је то Кристијано ударцем главом на додавање Варана, али је судија сигнализирао офсајд позицију Португалца.

Расположенији Мадриђани задавали су муке Тер Штегену на старту меча, па је недуго затим и Карвахал са дистанце покушао по земљи, али је Немац био добро постављен.

Поново је у 11. минуту Роналдо био на сцени, указала се најбољем играчу планете прилика да савлада одбрану Каталонаца, али је промашио целу лопту и изазвао салву ироније на трибинама.

Прву и најбољу прилику да поведу, гости су имали у 30. минуту. Тачније Паулињо, кога је пред шеснаестерцем одлично упослио Меси, али је Келор Навас сјајно реаговао и сачувао мрежу. Реванширао му се Кристијано већ у наредном нападу, искоса из "мртвог угла" у шеснаестерцу је добро шутирао, а Тер Штеген избио у корнер. У наставку акције, Барса је очистила опасност.

Тандем Меси-Паулињо задавао је константну опасност одбрани домаћина. Поново је капитен Блау Гране био пакер, наместивши у 39. минуту нову шансу Бразилцу, чији је ударац главом одбранио Навас.

El Klasiko
Ел Класико / Извор: Профимедиа

Само 120 секунди касније, Карим Бензема је имао "зицер" утакмице, после убачаја Француз је у паду захватио лопту главом, која само захваљујући стативи није завршила у мрежи гостију.

Прву прилику у другом полувремену имала је Барселона. Суарез је у 51. минуту прихватио центаршут Алабе и тукао по земљи, али непрецизно.

Што није тада успео, Уругвајац је учинио неколико тренутака касније: Ракитић је одиграо у шеснаестерцу Серђи Роберту, овај из прве по земљи надомак петерца нашао нападача Каталонаца, који није пропустио идеалну прилику да се упише у стрелце и утиша Бернабеу за 0:1.

Дилеме око победника решио је Лео Меси са "беле тачке", показавши да Барселона у овом тренутку игра у много бољој форми од двоструког узастопног европског шампиона.

Могли су Мадриђани до утешног гола у 84. минуту, али је шут Серхија Рамоса завршио на стативи. Казна за промашај стигла је Реал у судијској надокнади времена, пошто је Алекс Видал за само 120 секунди проведених на терену затресао мрежу и поставио коначан резултат утакмице.

РЕАЛ МАДРИД - БАРСЕЛОНА 0:3 (0:0)

СТАДИОН: Сантјаго Бернабеу.

СТРЕЛЦИ: Луис Суарез у 54. Меси (из пенала) у 64. и Видал у 90 3. минуту.

СУДИЈА: Хозе Санчез.

ЖУТИ КАРТОНИ: Рамос, Марсело (Реал), Вермален, Бускетс (Барселона).

ЦРВЕНИ КАРТОН: Карвахал (Реал) у 63. минуту.

РЕАЛ (4-4-2): Навас - Карвахал, Варан, Рамос, Марсело - Каземиро, Ковачић (од 72. Бејл), Крос, Модрић - Роналдо, Бензема (од 66. Начо).

БАРСЕЛОНА (4-4-2): Тер Штеген - Роберто (90 1. Видал), Пике, Вермален, Алба - Бускетс, Ракитић, Инијеста (од 77. Семедо), Паулињо (од 85. Андре Гомеш) - Суарез, Меси.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.