DA LI JE ŠAMPION VEĆ SADA REŠEN? Barselona najstrašnije PONIZILA Real u El Klasiku! (VIDEO+FOTO)

23.12.2017. 14:52
El Klasiko
El Klasiko / Izvor: Reuters

Muk u Madridu.

Fudbaleri Barselone savladali su najvećeg rivala ekipu Reala (3:0) na Bernabeu u 17. kolu La lige i posle trijumfa u El Klasiku odlepili se na neverovatnih 14 bodova prednosti! Istina, Madriđani imaju i meč manje, ali pitanje je koliko će im pomoći posle poraza od Katalonaca, koji će ih po svemu sudeći koštati odbrane titule.

Napadač Katalonaca Luis Suarez doneo je vođstvo Barsi u 54. minutu. Samo 10 minuta kasnije posle igranja rukom Karvahala u šesnaestercu, Lionel Mesi postigao sigurno izveo najstrožu kaznu, postigao 54. gol u svim takmičenjima, duplirao prednost gostiju i pretekao Kristijana Ronalda, koji je do sada dao 53 pogodaka.

Osokoljen velikim bodovnim zaostatkom, Real je krenuo agresivno i već u drugom minutu postigao gol. Učinio je to Kristijano udarcem glavom na dodavanje Varana, ali je sudija signalizirao ofsajd poziciju Portugalca.

Raspoloženiji Madriđani zadavali su muke Ter Štegenu na startu meča, pa je nedugo zatim i Karvahal sa distance pokušao po zemlji, ali je Nemac bio dobro postavljen.

Ponovo je u 11. minutu Ronaldo bio na sceni, ukazala se najboljem igraču planete prilika da savlada odbranu Katalonaca, ali je promašio celu loptu i izazvao salvu ironije na tribinama.

Prvu i najbolju priliku da povedu, gosti su imali u 30. minutu. Tačnije Paulinjo, koga je pred šesnaestercem odlično uposlio Mesi, ali je Kelor Navas sjajno reagovao i sačuvao mrežu. Revanširao mu se Kristijano već u narednom napadu, iskosa iz "mrtvog ugla" u šesnaestercu je dobro šutirao, a Ter Štegen izbio u korner. U nastavku akcije, Barsa je očistila opasnost.

Tandem Mesi-Paulinjo zadavao je konstantnu opasnost odbrani domaćina. Ponovo je kapiten Blau Grane bio paker, namestivši u 39. minutu novu šansu Brazilcu, čiji je udarac glavom odbranio Navas.

El Klasiko
El Klasiko / Izvor: Profimedia

Samo 120 sekundi kasnije, Karim Benzema je imao "zicer" utakmice, posle ubačaja Francuz je u padu zahvatio loptu glavom, koja samo zahvaljujući stativi nije završila u mreži gostiju.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Barselona. Suarez je u 51. minutu prihvatio centaršut Alabe i tukao po zemlji, ali neprecizno.

Što nije tada uspeo, Urugvajac je učinio nekoliko trenutaka kasnije: Rakitić je odigrao u šesnaestercu Serđi Robertu, ovaj iz prve po zemlji nadomak peterca našao napadača Katalonaca, koji nije propustio idealnu priliku da se upiše u strelce i utiša Bernabeu za 0:1.

Dileme oko pobednika rešio je Leo Mesi sa "bele tačke", pokazavši da Barselona u ovom trenutku igra u mnogo boljoj formi od dvostrukog uzastopnog evropskog šampiona.

Mogli su Madriđani do utešnog gola u 84. minutu, ali je šut Serhija Ramosa završio na stativi. Kazna za promašaj stigla je Real u sudijskoj nadoknadi vremena, pošto je Aleks Vidal za samo 120 sekundi provedenih na terenu zatresao mrežu i postavio konačan rezultat utakmice.

REAL MADRID - BARSELONA 0:3 (0:0)

STADION: Santjago Bernabeu.

STRELCI: Luis Suarez u 54. Mesi (iz penala) u 64. i Vidal u 90+3. minutu.

SUDIJA: Hoze Sančez.

ŽUTI KARTONI: Ramos, Marselo (Real), Vermalen, Buskets (Barselona).

CRVENI KARTON: Karvahal (Real) u 63. minutu.

REAL (4-4-2): Navas - Karvahal, Varan, Ramos, Marselo - Kazemiro, Kovačić (od 72. Bejl), Kros, Modrić - Ronaldo, Benzema (od 66. Načo).

BARSELONA (4-4-2): Ter Štegen - Roberto (90+1. Vidal), Pike, Vermalen, Alba - Buskets, Rakitić, Inijesta (od 77. Semedo), Paulinjo (od 85. Andre Gomeš) - Suarez, Mesi.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.