ДАНАС ЈЕ ОСТАО БЕЗ СИНА: Сребренка памте по голу и промашају против Бајерна на Маракани (ВИДЕО)

Сребренко Репчић / Извор: Фото: Танјуг/илустрација

Утакмица за незаборав.

Ведран Репчић, син чувеног фудбалера Црвене звезде Сребренка Репчића, упуцан је на Вождовцу у насељу Браће Јерковић и подлегао повредама упркос напорима Хитне помоћи да га реанимирају на лицу места.

Ко је био Ведран Репчић? Син бившег фудбалера Звезде, на истом месту упуцан пре пет година (ФОТО)

ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТ ЖРТВЕ НА ВОЖДОВЦУ: Ликвидиран син бившег фудбалера Црвене звезде

ДЕТАЉИ КРВАВЕ ПУЦЊАВЕ У БРАЋЕ ЈЕРКОВИЋ: Покушана реанимација жртве, нападач побегао са мањом торбом

Сребренка су Звездаши запамтили по чувеној утакмици са Бајерном. У реванш мечу осмине финала Купа УЕФА 12. децембра 1979. године, црвено-бели су славили резултатом на Маракани 3:2, али нису прошли даље због пораза у Немачкој (2:0).

Имала је Звезда у 50. минуту пролаз даље јер је Сребренко Репчић трећи пут матирао Junghansa, али је Дитер Хенес за четири минута срушио игру црвено-белих и растужио чак 95.000 навијача.

Могла је Звезда и до вођства од 4:0 и Репчић до другог гола, али је главом шутирао поред стативе. Казна је стигла затим и снови су се распршили. Некако је правда задовољена 24. априла 1991. у легендарном полуфиналу Купа шампиона.

Ко зна, да је Репчић тада дао гол, можда би та генерација била упамћена као најбоља у историји.