DANAS JE OSTAO BEZ SINA: Srebrenka pamte po golu i promašaju protiv Bajerna na Marakani (VIDEO)

Srebrenko Repčić / Izvor: Foto: Tanjug/ilustracija

Utakmica za nezaborav.

Vedran Repčić, sin čuvenog fudbalera Crvene zvezde Srebrenka Repčića, upucan je na Voždovcu u naselju Braće Jerković i podlegao povredama uprkos naporima Hitne pomoći da ga reanimiraju na licu mesta.

Ko je bio Vedran Repčić? Sin bivšeg fudbalera Zvezde, na istom mestu upucan pre pet godina (FOTO)

POZNAT IDENTITET ŽRTVE NA VOŽDOVCU: Likvidiran sin bivšeg fudbalera Crvene zvezde

DETALJI KRVAVE PUCNJAVE U BRAĆE JERKOVIĆ: Pokušana reanimacija žrtve, napadač pobegao sa manjom torbom

Srebrenka su Zvezdaši zapamtili po čuvenoj utakmici sa Bajernom. U revanš meču osmine finala Kupa UEFA 12. decembra 1979. godine, crveno-beli su slavili rezultatom na Marakani 3:2, ali nisu prošli dalje zbog poraza u Nemačkoj (2:0).

Imala je Zvezda u 50. minutu prolaz dalje jer je Srebrenko Repčić treći put matirao Junghansa, ali je Diter Henes za četiri minuta srušio igru crveno-belih i rastužio čak 95.000 navijača.

Mogla je Zvezda i do vođstva od 4:0 i Repčić do drugog gola, ali je glavom šutirao pored stative. Kazna je stigla zatim i snovi su se raspršili. Nekako je pravda zadovoljena 24. aprila 1991. u legendarnom polufinalu Kupa šampiona.

Ko zna, da je Repčić tada dao gol, možda bi ta generacija bila upamćena kao najbolja u istoriji.