ДАНСКА ОБЕЗБЕДИЛА ЕУРО: Македонци умало да понво коштају Италијане (ВИДЕО)

17.11.2023. 23:29
Fudbalska reprezentacija Italije
Фудбалска репрезентација Италије / Извор: Профимедиа

Квалификације за првенство Европе...

Фудбалери Данске пласирали су се на Европско првенство после победе над Словенијом, Чеси су на корак до тога, док су победе уписале Италија и Енглеска.

Албанци оверили визу за Европско првенство, по други пут у историјиFudbalska reprezentacija Albanije

Албанци оверили визу за Европско првенство, по други пут у историји

ШАЧИРИ НЕМА ДИЛЕМУ: Швајцарац открио шта ће урадити ако да гол тзв. Косову!Đerdan Å aćiri

ШАЧИРИ НЕМА ДИЛЕМУ: Швајцарац открио шта ће урадити ако да гол тзв. Косову!

ЖИВКОВИЋ ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ САМ: Још један српски репрезентативац стиже у ПАОК (ФОТО)Andrija Živković

У вероватно и мечу одлуке у групи Е играном у Варшави није било победника између Чешке и Пољске (1:1), што је више одговарало Чесима који су обезбедили пласман на завршну смотру.

Стигли су Пољаци до предности преко Јакуба Пјотровског у смирај првог полувремена. Међутим, у наставку је Томаш Соучек изједначио и тај резултат је остао на снази до краја меча.

То је значило да је разлика између другопласиране и трећепласиране екипе у групи остала један бод, али су Пољаци одиграли све своје мечеве.Чесима остаје дуел са Молдавијом где би победа, уз кикс Албаније против Фарских острва, могла да им донесе и прво место.

Уједно, бод је и најмање што смеју да узму из тог меча, с обзиром на то да и Молдавија има 10 бодова и могла би победом да елиминише Чешку.

Фудбалери Северне Македоније нанели су много бола Италијанима у претходних годину и по дана. Најпре су их онемогућили да играју на Светском првенству у Катару, а онда су им пре два месеца узели два драгоцена бода у трци за пласман на Европско првенство.

Актуелни шампион Европе им се вечерас донекле реванширао, победио их је са 5:2 у Риму и на коло пре краја такмичења у квалификационој групи Ц дошао на један бод далеко од пласмана на Европско првенство у Немачкој.

Тај бод ће Италија морати да освоји у понедељак против Украјине у Леверкузену, а уколико изгуби онда ће бити трећа и играће бараж Лиге нација у марту.

Изабраници Лућана Спалетија су на Олимпику блистали у првом полувремену, дали три гола, а онда умало све упропастили у наставку.

Играо се 17. минут, када је Распадори центрирао са леве стране, а Дармијан главом из петерца савладао Столета Димитриевског, за 1:0.

Димитриевски је у 40. минуту одбранио пенал Жоржињу, а само минут касније сјајан шут Кијезе са дистанце и прелеп погодак, за 2:0.

Исти играч је у надокнади времена постигао још лепши гол за 3:0. Добио је лопту у празан простор од Берардија, а потом је по левој страни "отресао" Манева, ушао казнени простор и извео праву мајсторију, после које је Димитриевски био немоћан.

Македонски селектор Милевски је на старту другог дела на терен послао Јанија Атанасова уместо Адемија и то је била идеална измена.

Атанасов је у 52. минуту главом скренуо лопту у мрежу после ударца Алиоског, а потом је Аћерби после његовог шута у 74. минуту скренуо лопту у гол, иза немоћног Донаруме, за 3:2.

Направила се драма право ниоткуда, Италијани су се сетили својих кошмара против Македонаца, али су ипак оверили победу у 81. минуту, када је Распадори погодио за 4:2.

Коначних 5:2 поставио је Ел Шарави у 93. минуту.

У другом сусрету ове групе Енглеска је савладала Малту 2:0, аутоголом и поготком Харија Кејна.

Пласман на Европско првенство вечерас је обезбедила Данска која је савладала Словенију резултатом 2:1.

Скандинавска селекција је повела преко Мелеа у 26. минуту меча, али су гости само четири касније изједначили преко Јанже. Гол одлуке на старту другог полувремена постигао је Дилејни.

Претходно су у овој групи победе уписали Казахстан и Северна Ирска. У последњем колу Словенија и Казахстан ће у међусобном дуелу одлучити ко ће проћи на ЕУРО са другог места.