DANSKA OBEZBEDILA EURO: Makedonci umalo da ponvo koštaju Italijane (VIDEO)

17.11.2023. 23:29
Fudbalska reprezentacija Italije
Fudbalska reprezentacija Italije / Izvor: Profimedia

Kvalifikacije za prvenstvo Evrope...

Fudbaleri Danske plasirali su se na Evropsko prvenstvo posle pobede nad Slovenijom, Česi su na korak do toga, dok su pobede upisale Italija i Engleska.

Albanci overili vizu za Evropsko prvenstvo, po drugi put u istorijiFudbalska reprezentacija Albanije

Albanci overili vizu za Evropsko prvenstvo, po drugi put u istoriji

ŠAČIRI NEMA DILEMU: Švajcarac otkrio šta će uraditi ako da gol tzv. Kosovu!Đerdan Šaćiri

ŠAČIRI NEMA DILEMU: Švajcarac otkrio šta će uraditi ako da gol tzv. Kosovu!

ŽIVKOVIĆ VIŠE NEĆE BITI SAM: Još jedan srpski reprezentativac stiže u PAOK (FOTO)Andrija Živković

U verovatno i meču odluke u grupi E igranom u Varšavi nije bilo pobednika između Češke i Poljske (1:1), što je više odgovaralo Česima koji su obezbedili plasman na završnu smotru.

Stigli su Poljaci do prednosti preko Jakuba Pjotrovskog u smiraj prvog poluvremena. Međutim, u nastavku je Tomaš Souček izjednačio i taj rezultat je ostao na snazi do kraja meča.

To je značilo da je razlika između drugoplasirane i trećeplasirane ekipe u grupi ostala jedan bod, ali su Poljaci odigrali sve svoje mečeve.Česima ostaje duel sa Moldavijom gde bi pobeda, uz kiks Albanije protiv Farskih ostrva, mogla da im donese i prvo mesto.

Ujedno, bod je i najmanje što smeju da uzmu iz tog meča, s obzirom na to da i Moldavija ima 10 bodova i mogla bi pobedom da eliminiše Češku.

Fudbaleri Severne Makedonije naneli su mnogo bola Italijanima u prethodnih godinu i po dana. Najpre su ih onemogućili da igraju na Svetskom prvenstvu u Kataru, a onda su im pre dva meseca uzeli dva dragocena boda u trci za plasman na Evropsko prvenstvo.

Aktuelni šampion Evrope im se večeras donekle revanširao, pobedio ih je sa 5:2 u Rimu i na kolo pre kraja takmičenja u kvalifikacionoj grupi C došao na jedan bod daleko od plasmana na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Taj bod će Italija morati da osvoji u ponedeljak protiv Ukrajine u Leverkuzenu, a ukoliko izgubi onda će biti treća i igraće baraž Lige nacija u martu.

Izabranici Lućana Spaletija su na Olimpiku blistali u prvom poluvremenu, dali tri gola, a onda umalo sve upropastili u nastavku.

Igrao se 17. minut, kada je Raspadori centrirao sa leve strane, a Darmijan glavom iz peterca savladao Stoleta Dimitrievskog, za 1:0.

Dimitrievski je u 40. minutu odbranio penal Žoržinju, a samo minut kasnije sjajan šut Kijeze sa distance i prelep pogodak, za 2:0.

Isti igrač je u nadoknadi vremena postigao još lepši gol za 3:0. Dobio je loptu u prazan prostor od Berardija, a potom je po levoj strani "otresao" Maneva, ušao kazneni prostor i izveo pravu majstoriju, posle koje je Dimitrievski bio nemoćan.

Makedonski selektor Milevski je na startu drugog dela na teren poslao Janija Atanasova umesto Ademija i to je bila idealna izmena.

Atanasov je u 52. minutu glavom skrenuo loptu u mrežu posle udarca Alioskog, a potom je Aćerbi posle njegovog šuta u 74. minutu skrenuo loptu u gol, iza nemoćnog Donarume, za 3:2.

Napravila se drama pravo niotkuda, Italijani su se setili svojih košmara protiv Makedonaca, ali su ipak overili pobedu u 81. minutu, kada je Raspadori pogodio za 4:2.

Konačnih 5:2 postavio je El Šaravi u 93. minutu.

U drugom susretu ove grupe Engleska je savladala Maltu 2:0, autogolom i pogotkom Harija Kejna.

Plasman na Evropsko prvenstvo večeras je obezbedila Danska koja je savladala Sloveniju rezultatom 2:1.

Skandinavska selekcija je povela preko Melea u 26. minutu meča, ali su gosti samo četiri kasnije izjednačili preko Janže. Gol odluke na startu drugog poluvremena postigao je Dilejni.

Prethodno su u ovoj grupi pobede upisali Kazahstan i Severna Irska. U poslednjem kolu Slovenija i Kazahstan će u međusobnom duelu odlučiti ko će proći na EURO sa drugog mesta.