ДЕБАКЛ ПА ДОМИНАЦИЈА: Покер Астон Виле против Евертона!

20.08.2023. 17:49
 FK Aston Vila
ФК Астон Вила / Извор: Профимедиа

Непрепознатљиве ”карамеле”...

Фудбалери Астон Виле остварили су прву победу у новој сезони Премијер лиге. Савладали су Евертон са убедљивих 4:0 и тако поправили утисак после очајног меча са Њукаслом у првом колу где су поражени са чак 5:1.

МИТРОВИЋ ЗНА РЕЦЕПТ ЗА УСПЕХ У СЕЗОНИ: Кроз пресинг и ефикасност до победа

СПРЕМИЛИ МИЛИОНЕ: Ајакс купује хрватског бисера!

ПАРТИЗАНЕ, ГЛЕДАЈ И УЧИ: Лоша увертира Нордсјеланда пред окршај са црно-белима

Сви очекују од Астон ВИле да ће се и ове сезоне борити за места која воде у Европу, а оваква партија против Евертона је само доказ тога.

Издоминирали су изабраници Унаија Емерија и у првом и у другом полувремену и са по два гола у оба дела меча убедљиво победили очајне "карамеле" које ће, како стоје ствари, опет морати грчевито да се боре за опстанак.

Повела је Вила у 18. минуту преко Џона Мекгина који је искористио асистенцију Леона Бејлија, а само шест минута касније Оли Воткинс је оборен у казненом простору, што је искористио Даглас Луиз и прецизним ударцем са беле тачке повисио на 2:0.

У другом полувремену су фудбалери са "Вила парка" искористили две кардиналне грешке одбране Евертона и головима Бејлија и резервисте Џона Дурана дошли до убедљивих 4:0.

Астон Вила сада има три освојена бода после два одиграна кола док у Евертону влада јако лоше расположење, будући да је екипа Шона Дајша још увек без освојених бодова.

У наредном колу Вила ће Барнлију, док ће Евертон дочекати такође очајни Вулверхемптон.