КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Ди Маријина лепотица довољна за победу у Монтевидеу

13.11.2021. 08:48
Anhel di Marija
Анхел ди Марија / Извор: Профимедиа

Минималац.

Фудбалери Аргентине победили су Уругвај (0:1) у мечу 13. кола квалификација за Светско првенство.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Италијанима пенал "ЗАГОРЧАО" живот

НУЊО ГОМЕШ О СРБИМА: Упозорио Португалце, описао нашу игру ПОД ПИКСИЈЕМ

НЕВЕРОВАТНО, ЈОШ ЈЕДНА ПОВРЕДА ПРВОТИМЦА: Пикси саопштио јако, јако лоше вести после победе над Катаром

За победу гостију био је довољан погодак Анхела ди Марије из седмог минута. Сјајно је везиста ПСЖ реаговао, примио је лопту од Дибале и онда прецизним ударцем погодио горњи десни угао гола Муслере.

Домаћини су до краја меча покушавали преко превасходно Суареза да извуку бод, међутим сјајан на голу Аргентине је био голман Емилијано Мартинез.

Лионел Меси је овај меч почео са клупе, а на терену је био од 76. минута када је заменио Ло Селса.

Уругвајцима је овај дуел био значајнији с обзиром да се налазе на шестом месту и воде грчевиту борбу са Колумбијом, Чилеом и Перуом за пласман у Катар.

Аргентина је, на другој страни, на корак од букирања карте за првенство, пошто се налазе на другом месту и имају 28 бодова, 12 више од Уругваја и имају меч мање (против Бразила).

Да подсетимо, на шампионат света ће се пласирати четири првопласиране екипе, док пети иде у бараж. Тренутно је једино Бразил обезбедио своје место у Катару.

Све вести из света спорта прочитајте ОВДЕ.