KVALIFIKACIJE ZA SP: Di Marijina lepotica dovoljna za pobedu u Montevideu

13.11.2021. 08:48
Anhel di Marija
Anhel di Marija / Izvor: Profimedia

Minimalac.

Fudbaleri Argentine pobedili su Urugvaj (0:1) u meču 13. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

KVALIFIKACIJE ZA SP: Italijanima penal "ZAGORČAO" život

NUNJO GOMEŠ O SRBIMA: Upozorio Portugalce, opisao našu igru POD PIKSIJEM

NEVEROVATNO, JOŠ JEDNA POVREDA PRVOTIMCA: Piksi saopštio jako, jako loše vesti posle pobede nad Katarom

Za pobedu gostiju bio je dovoljan pogodak Anhela di Marije iz sedmog minuta. Sjajno je vezista PSŽ reagovao, primio je loptu od Dibale i onda preciznim udarcem pogodio gornji desni ugao gola Muslere.

Domaćini su do kraja meča pokušavali preko prevashodno Suareza da izvuku bod, međutim sjajan na golu Argentine je bio golman Emilijano Martinez.

Lionel Mesi je ovaj meč počeo sa klupe, a na terenu je bio od 76. minuta kada je zamenio Lo Selsa.

Urugvajcima je ovaj duel bio značajniji s obzirom da se nalaze na šestom mestu i vode grčevitu borbu sa Kolumbijom, Čileom i Peruom za plasman u Katar.

Argentina je, na drugoj strani, na korak od bukiranja karte za prvenstvo, pošto se nalaze na drugom mestu i imaju 28 bodova, 12 više od Urugvaja i imaju meč manje (protiv Brazila).

Da podsetimo, na šampionat sveta će se plasirati četiri prvoplasirane ekipe, dok peti ide u baraž. Trenutno je jedino Brazil obezbedio svoje mesto u Kataru.

Sve vesti iz sveta sporta pročitajte OVDE.