АЈАКС ДЕМОЛИРАО ФОРТУНУ: Тадић уписао асистенцију!

09.04.2023. 20:01
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Велика победа ”копљаника”...

Фудбалери Ајакса победили су Фортуну Ситард на свом терену резултатом 4:0 (2:0) у 28. колу Ередивизије. Тријумфу Копљаника допринео је и српски репрезентативац Душан Тадић, који је био асистент код другог поготка.

ТОБЏИЈЕ СЛАВЕ РАМСДЕЈЛА: Арсенал водио 2:0 на Енфилду, па спашавао живу главу (ВИДЕО)

СТИЖЕ ПОЈАЧАЊЕ ИЗ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Звезда доводи Србина?

БАХАР ПРЕЛОМИО: Ништа од Звезде! „Не идем из Макабија”

Играч утакмице је, без дилеме, Стивен Берхуис. Холандски офанзивац је постигао два и асистирао код преостала два гола.

У шестом минуту је Берхуис донео предност домаћима, најавивши убедљиву победу. Већ у 27. је било 2:0, а овога пута је прорадила веза Тадић - Берхуис.

На промену резултата чекало се до 54. када је Стивен Бергвајн затресао мрежу на додавање Берхуиса, да би некадашњи капитен Фејенорда ставио тачку на фантастичну утакмицу новом асистенцијом за Кенета Тејлора у 86. минуту.

Ајакс наставља потеру за поменутим Фејенордом. Ротердамерси на челу табеле беже пет бодова највећем ривалу, а имају и меч мање. Фортуна је на 11. позицији.