14°C
16.05.2024.
117.1216
108.2155

TOBDŽIJE SLAVE RAMSDEJLA: Arsenal vodio 2:0 na Enfildu, pa spasavao živu glavu (VIDEO)

09.04.2023. 19:34
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters

Sjajan meč.

Fudbaleri Arsenala remzirali su (2:2) na gostovanju Liverpulu u okviru 30. kola Premijer lige.

PREMIJER LIGA: Palas odneo sva tri boda u London

LEGENDARNI ITALIJAN NEMA DILEMU: Da Vlahović igra u Interu postizao bi po 25 golova u sezoni

NIJE MU OSTAO DUŽAN: Murinjo odgovorio Kasanu - "Nikada nije osvojio ništa... uvek dođe neki Marko Livaja"

Igrao se osmi minut kada su poveli gosti. Saka je primio loptu na centru terena, stuštio se ka golu rivala, dodao do Martinelija, Van Dajk je smušeno odreagovao i Brazilac je špic udarcem prevario Alisona.

Arsenal je bio apsolutno bolji rival u prvom poluvremenu, a tu nadmoć su krunisali u 28. minutu. Martineli je umakao po levom boku, poslao centaršut pravo na glavu Žesusa kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

U šoku su bili domaći u tim trenucima, Arsenal je imao još nekoliko poluprilika da zapečati sudbinu protivnika, nisu u tome uspeli. Činilo se da će se na veliki odmor otići sa rezultatom 0:2, ali onda potpuno nenadano sjajna akcija Liverpula koju je na drugoj stativi završio Salah i ulio nadu svom timu.

U drugom delu meča, potpuno drugačiji pristup domaćina. Bili su motivisaniji izabranici Jirgena Klopa i već u 52. minutu je moglo da bude nerešeno, ali je Mohamed Salah promašio penal. Egipćanin je šutirao pored gola.

I pored te prilike, nastavili su domaći da pritiskaju, Arsenal se branio, a nagrada je stigla tri minuta pre kraja kada je Firmino glavom iskoristio pas Arnolda.

Sama završnica je bila veoma uzbudljiva, a istakao se golman gostiju Aron Ramsdejl. Prvo je Englez zaustavio udarac Salaha, da bi potom i skinuo loptu sa linije posle šuta Konatea.

Arsenal je ovim remijem otišao na plus šest u odnosu na drugoplasirani Mančester siti, ali uz utakmicu više.