ЕВРОЛИГА: Монако срушио и Баварце! Реал за кош бољи од Жалгириса

11.04.2024. 21:48
Saša Obradović
Саша Обрадовић / Извор: МН Press

Кошаркаши Монака победили су Бајерн у последњем колу регуларног дела Евролиге резултатом 89:85.

Успео је Бајерн да надокнади 22 разлике, али не и да слави. Монако је урадио шта је до њега у борби за друго место на табели, а уколико Панатинаикос победи вечерас, "кнежеви" ће завршити као трећи.

Повели су домаћи убедљиво после бпрвих 10 минута сусрета, 29:14. У наставку су и једни и други играли готово исто као у првиј деоници, па је предност Монака била прилично велика, 52:30.

Међутим, по повратку на терен уследила је серија Бајерна, који је смањио заостатак, али и даље су домаћи имали двоцифрено водство.

У четвртом кварталу, екипа из Минехна је направила серију 11:3 и пришла на четири разлике, али није успела да стигне до преокрета.

Најефикаснији код Монака био је Диало са 20 поена, Окобо је постигао 14, а Џејмс 17 уз 12 асистенција.

Едвардс је предводио Бајерн са 26 поена, док је Владимир Лучић постигао 13 поена, три скока и четири асистенције.

На утакмици између Жалгириса и Реала видело се да ниједном ни другом тиму победа не значи ништа што се пласмана тиче. Реал је први свакако, а Жалгирис нема шансе за плеј-ин. Реал је славио на крају 64:62.

У првој четвртини Жалгирис је поситгао свега девет поена, наспрам Реалових 16. У наставку је игра била прилично изједначена, али тврда до самог краја меча.

Добио је Жалгирис трећу четвртини четири разлике и у наставку дао назнаке да може можда да слави, али то се није десило.

Еванс је био најефикаснији у Жалгирису са 14 поена, док је Реал предводио Муса са 17.