EVROLIGA: Monako srušio i Bavarce! Real za koš bolji od Žalgirisa

11.04.2024. 21:48
Saša Obradović
Saša Obradović / Izvor: MN Press

Košarkaši Monaka pobedili su Bajern u poslednjem kolu regularnog dela Evrolige rezultatom 89:85.

Uspeo je Bajern da nadoknadi 22 razlike, ali ne i da slavi. Monako je uradio šta je do njega u borbi za drugo mesto na tabeli, a ukoliko Panatinaikos pobedi večeras, "kneževi" će završiti kao treći.

Poveli su domaći ubedljivo posle bprvih 10 minuta susreta, 29:14. U nastavku su i jedni i drugi igrali gotovo isto kao u prvij deonici, pa je prednost Monaka bila prilično velika, 52:30.

Međutim, po povratku na teren usledila je serija Bajerna, koji je smanjio zaostatak, ali i dalje su domaći imali dvocifreno vodstvo.

U četvrtom kvartalu, ekipa iz Minehna je napravila seriju 11:3 i prišla na četiri razlike, ali nije uspela da stigne do preokreta.

Najefikasniji kod Monaka bio je Dialo sa 20 poena, Okobo je postigao 14, a Džejms 17 uz 12 asistencija.

Edvards je predvodio Bajern sa 26 poena, dok je Vladimir Lučić postigao 13 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Na utakmici između Žalgirisa i Reala videlo se da nijednom ni drugom timu pobeda ne znači ništa što se plasmana tiče. Real je prvi svakako, a Žalgiris nema šanse za plej-in. Real je slavio na kraju 64:62.

U prvoj četvrtini Žalgiris je positgao svega devet poena, naspram Realovih 16. U nastavku je igra bila prilično izjednačena, ali tvrda do samog kraja meča.

Dobio je Žalgiris treću četvrtini četiri razlike i u nastavku dao naznake da može možda da slavi, ali to se nije desilo.

Evans je bio najefikasniji u Žalgirisu sa 14 poena, dok je Real predvodio Musa sa 17.