ДРАМА У СУПЕРКУПУ: После гола у ПОСЛЕДЊИМ секундама и продужетака, ШАМПИОН је Реал Мадрид! (ВИДЕО)

09.08.2016. 23:19
Ramos
Рамос / Извор: Реутерс

Утакмицу судили Срби на челу са Милорадом Мажићем.

Европски Суперкуп освојио је Реал Мадрид пошто је у драматичном финалу савладао Севиљу са 3:2 после продужетака. На крају регуларног дела меча било је 2:2 пошто је Рамос погодио у буквално последњим секундама меча. Пресудио је Дани Карвахал који је дао гол после соло продора у другом продужетку.

Утакмица у Норвешкој ушла је у историју српског фудбала пошто су правду делили српски арбитри предвођени Милорадом Мажићем. Реал је био десеткован неиграњем двојице најбољих играча, Кристијана Роналда и Герета Бејла, који још нису спремни да заиграју у такмичарском ритму.

ФСС: Заседао одбор за хитна питања (ФОТО)

Краљевски клуб је и без највећих звезда повео феноменалним голом Марка Асенсија, 20-годишњег везисте који је закуцао лопту под пречку са око 25 метара. Уз Роналда и Бејла, од старта меча за Реал нису играли ни Хаме Родригез, Модрић и Бензема који су шансу добили тек у другом полувремену.

СМЕЊЕН ПОСЛЕ САМО 47 ДАНА: Звездин братски клуб остао без тренера (ФОТО)

Изједначио је Франко Васкез, био је сналажљив у 41. минуту.

У 72. минуту Серхио Рамос је срушио Витола у шеснаестерцу, а судија Мажић је оправдано показао на белу тачку. Конопљанка је био прецизан са 11 метара, рутински је матирао Касиљу.

ПАЛА ПРВА ВЕРИДБА НА ОИ: Романтична ПРОСИДБА одушевила планету (ФОТО ВИДЕО)

Серхио Рамос се на најбољи могући начин искупио за скривљен пенал. Капитен Реала је постигао гол за изједначење у трећем минуту надокнаде.

ОДЛАЗИ СА ЕНФИЛДА: Лазар Марковић се придружује српској колонији (ФОТО)

Само што је стартовао први продужетак, Севиља је остала са играчем мање. Мажић је оправдано покатао други жути картон Колодиејчаку. Српски судија је убрзо затим оправдано поништио гол Рамоса који је направио очигледан прекршај у шеснаестерцу Севиље.

Све је било решено када је десни бек "краљевског клуба" Дани Карвахал направио соло продор и погодио у 119. минуту за коначних 3:2. Још један трофеј за Зинедина Зидана у кратком року на клуби Реала.

РЕАЛ – СЕВИЉА 3:2

Стрелци: Асенсио у 21, Серхио Рамос у 93. и Дани Карвахал у 119. минуту за Реал, а Васкез у 41, и Конопљанка у 72. из пенала. Стадион: Леркендал у Трондхајму. Норвешка Стадион: Леркендал Капацитет: 21.166 Судија: Милорад Мажић (Србија). Црвени картон: Колодиејчак у 93. минуту.

РЕАЛ: Касиља – Карвахал, Рамос, Варан, Марсело – Каземиро, Ковачић (од 73. Хаме Родригез), Иско (од 66. Модрић) – Асенсио, Васкез – Мората (од 62. Бензема).

СЕВИЉА: Рико – Пареха, Карисо (од 51. Рами), Маријано, Колодиејчак – Нзонзи, Ибора (од 74. Краневитер), Киотаке – Васкез, Витоло, Вијето (од 67. Конопљанка).