19°C
09.05.2024.
117.1309
108.9691

DRAMA U SUPERKUPU: Posle gola u POSLEDNJIM sekundama i produžetaka, ŠAMPION je Real Madrid! (VIDEO)

09.08.2016. 23:19
Ramos
Ramos / Izvor: Reuters

Utakmicu sudili Srbi na čelu sa Miloradom Mažićem.

Evropski Superkup osvojio je Real Madrid pošto je u dramatičnom finalu savladao Sevilju sa 3:2 posle produžetaka. Na kraju regularnog dela meča bilo je 2:2 pošto je Ramos pogodio u bukvalno poslednjim sekundama meča. Presudio je Dani Karvahal koji je dao gol posle solo prodora u drugom produžetku.

Utakmica u Norveškoj ušla je u istoriju srpskog fudbala pošto su pravdu delili srpski arbitri predvođeni Miloradom Mažićem. Real je bio desetkovan neigranjem dvojice najboljih igrača, Kristijana Ronalda i Gereta Bejla, koji još nisu spremni da zaigraju u takmičarskom ritmu.

FSS: Zasedao odbor za hitna pitanja (FOTO)

Kraljevski klub je i bez najvećih zvezda poveo fenomenalnim golom Marka Asensija, 20-godišnjeg veziste koji je zakucao loptu pod prečku sa oko 25 metara. Uz Ronalda i Bejla, od starta meča za Real nisu igrali ni Hame Rodrigez, Modrić i Benzema koji su šansu dobili tek u drugom poluvremenu.

SMENJEN POSLE SAMO 47 DANA: Zvezdin bratski klub ostao bez trenera (FOTO)

Izjednačio je Franko Vaskez, bio je snalažljiv u 41. minutu.

U 72. minutu Serhio Ramos je srušio Vitola u šesnaestercu, a sudija Mažić je opravdano pokazao na belu tačku. Konopljanka je bio precizan sa 11 metara, rutinski je matirao Kasilju.

PALA PRVA VERIDBA NA OI: Romantična PROSIDBA oduševila planetu (FOTO+VIDEO)

Serhio Ramos se na najbolji mogući način iskupio za skrivljen penal. Kapiten Reala je postigao gol za izjednačenje u trećem minutu nadoknade.

ODLAZI SA ENFILDA: Lazar Marković se pridružuje srpskoj koloniji (FOTO)

Samo što je startovao prvi produžetak, Sevilja je ostala sa igračem manje. Mažić je opravdano pokatao drugi žuti karton Kolodiejčaku. Srpski sudija je ubrzo zatim opravdano poništio gol Ramosa koji je napravio očigledan prekršaj u šesnaestercu Sevilje.

Sve je bilo rešeno kada je desni bek "kraljevskog kluba" Dani Karvahal napravio solo prodor i pogodio u 119. minutu za konačnih 3:2. Još jedan trofej za Zinedina Zidana u kratkom roku na klubi Reala.

REAL – SEVILJA 3:2

Strelci: Asensio u 21, Serhio Ramos u 93. i Dani Karvahal u 119. minutu za Real, a Vaskez u 41, i Konopljanka u 72. iz penala. Stadion: Lerkendal u Trondhajmu. Norveška Stadion: Lerkendal Kapacitet: 21.166 Sudija: Milorad Mažić (Srbija). Crveni karton: Kolodiejčak u 93. minutu.

REAL: Kasilja – Karvahal, Ramos, Varan, Marselo – Kazemiro, Kovačić (od 73. Hame Rodrigez), Isko (od 66. Modrić) – Asensio, Vaskez – Morata (od 62. Benzema).

SEVILJA: Riko – Pareha, Kariso (od 51. Rami), Marijano, Kolodiejčak – Nzonzi, Ibora (od 74. Kraneviter), Kiotake – Vaskez, Vitolo, Vijeto (od 67. Konopljanka).