ФАРМАЦЕУТИ И ДАЉЕ БЕЗ ПОРАЗА: Пао и Аугзбург!

26.10.2020. 22:44
FK Bajer Leverkuzen
ФК Бајер Леверкузен / Извор: Профимедиа

Сјајна партија Бајера.

Фудбалери Бајера из Леверкузена, популарни Фармацеути победили су Аугзбург у последњој утакмици петог кола Бундеслиге 3:1. Домаћи тим је уз водећи Лајпциг и Волфзбург једини без пораза у шампионату, а после три уводна ремија уписана је и друга победа. Фармацеути имају девет бодова, четири мање од Лајпцига и три од Бајерна и Борусије Дортмунд, док је Аугзбург после другог везаног неуспеха остао на седам поена.

БОМБА НА АПЕНИНИМА: Ванда и Мауро спремају лом

КАТАЛОНИЈА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА: Нема одласка! Остаје у Барселони

СТУБ ОДБРАНЕ: ВБА са Ивановићем не зна за пораз али ни за победу (ВИДЕО)

Бајер је доминирао, 64 одсто је имао лопту у свом поседу, упустио је дупло више удараца у окрив гола противника (8-4) и потпуно заслужено дошао до четвртог узастопног тријумфа против Аугзбурга.

Домаћи су повели у 16. минуту голом Аларија из пенала и са резултатом 1:0 отишло се на полувреме. Аугзбург је боље почео други део меча и преко Калиђурија изједначили су у 51. минуту.

Међутим, завршница је протекла у потпуној доминацији тима из Леверкузена. Аларио је у 74. минуту по други пут савладао Гикевича, а Диаби је у надокнади поставио коначних 3:1.

Бајер у следећем колу гостује Фрајбургу, док Аугзбург дочекује Мајнц.