FARMACEUTI I DALJE BEZ PORAZA: Pao i Augzburg!

26.10.2020. 22:44
FK Bajer Leverkuzen
FK Bajer Leverkuzen / Izvor: Profimedia

Sjajna partija Bajera.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena, popularni Farmaceuti pobedili su Augzburg u poslednjoj utakmici petog kola Bundeslige 3:1. Domaći tim je uz vodeći Lajpcig i Volfzburg jedini bez poraza u šampionatu, a posle tri uvodna remija upisana je i druga pobeda. Farmaceuti imaju devet bodova, četiri manje od Lajpciga i tri od Bajerna i Borusije Dortmund, dok je Augzburg posle drugog vezanog neuspeha ostao na sedam poena.

BOMBA NA APENINIMA: Vanda i Mauro spremaju lom

KATALONIJA JE OVO ČEKALA: Nema odlaska! Ostaje u Barseloni

STUB ODBRANE: VBA sa Ivanovićem ne zna za poraz ali ni za pobedu (VIDEO)

Bajer je dominirao, 64 odsto je imao loptu u svom posedu, upustio je duplo više udaraca u okriv gola protivnika (8-4) i potpuno zasluženo došao do četvrtog uzastopnog trijumfa protiv Augzburga.

Domaći su poveli u 16. minutu golom Alarija iz penala i sa rezultatom 1:0 otišlo se na poluvreme. Augzburg je bolje počeo drugi deo meča i preko Kaliđurija izjednačili su u 51. minutu.

Međutim, završnica je protekla u potpunoj dominaciji tima iz Leverkuzena. Alario je u 74. minutu po drugi put savladao Gikeviča, a Diabi je u nadoknadi postavio konačnih 3:1.

Bajer u sledećem kolu gostuje Frajburgu, dok Augzburg dočekuje Majnc.