КУП СРБИЈЕ: Саша Илић подигао пехар за крај каријере! Партизан савладао Црвену звезду (ВИДЕО)

23.05.2019. 20:57
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели славили у Вечитом дербију.

Фудбалери Партизана освојили су Куп Србије победом над Црвеном звездом у финалној утакмици која се играла на стадиону "Рајко Митић". Црно-бели су славили резултатом 1:0 голом Бојана Остојића у 14. минуту меча. Парни ваљак је потпуно заслужено дошао до трофеја, јер је утисак да је током свих 90 минута имао контролу над игром.

ЈЕЗИВО НЕВЕРЕМЕ ОКОВАЛО ЈЕ МАРАКАНУ ТОГ ДАНА: Да ли ће ВРЕМЕ покварити Вечити Дерби? Фотка са лица МЕСТА! (ФОТО)

БЛИЖИ СЕ ПОЧЕТАК ФИНАЛА КУПА: Ево како изгледа Љутице Богдана сат и по пре почетка ДЕРБИЈА!

ШОКАНТНО: ФСС објавио колико улазница је продато за финале Купа Србије

Дешавања уживо из Љутице Богдана можете пратити из минута у минут на порталу Србија Данас.

КРАЈ:
Партизан је освојио Куп Србије!
90 4. минут:
Жути картон је добио Страхиња Павловић.
90 1. минут:
У игру је ушао Саша Илић уместо Зорана Тошића.
90. минут:
Играће се још шест минута.
85. минут:
Тошић је шутирао из слободног ударца, али је лопта од живог зида завршила у корнеру.
83. минут:
Последњу измену направио је Владан Милојевић. Марко Гобељић је на терену уместо Филипа Стојковића.
80. минут:
На терену је Златан Шеховић уместо Слободана Урошевића.
78. минут:
Лазар Павловић је фаулирао Родића и добио је жути картон.
78. минут:
Партизан је имао опасан контранапад, али црно-бели нису успели да га реше на прави начин.
74. минут:
Прву измену направио је Саво Милошевић који је на терен послао младог Лазара Павловића уместо Ђорђа Ивановића.
69. минут:
Покушао је Савић да изненади Стојковића са 20-ак метара, али је лопта отишла преко гола.
69. минут:
Нову измену направио је Владан Милојевић. На терену је Дејан Јовељић уместо Ел Фардуа Бена.
63. минут:
Црвено-бели су у налету, али нису успели да угрозе гол Владимира Стојковића.
62. минут:
Жути картон је добио Милан Родић.
61. минут:
Искористио је Ивановић кикс играча Црвене звезде и шутирао је са дистанце, али непрецизно.
52. минут:
У шанси је био Ђорђе Ивановић, али је његов покушај у последњем моменту итзблокирао Филип Стојковић.
51. минут:
Прву измену направио је Владан Милојевић. Послао је на терен Алексу Вукановића уместо Бранка Јовичића.
49. минут:
Утакмица је настављена.
47. минут:
Утакмица је прекинута због слабе видљивости услед бакљаде на северној трибини.
46. минут:
Први жути картон на мечу је добио Александар Шћекић због грубог фаула над Јованчићем.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а тренери су одлучили да не направе ниједну измену.

ПОЛУВРЕМЕ:
Црно-бели воде потпуно заслужено после првих 45 минута.
42. минут:
Имала је Црвена звезда слободан ударац из одличне позиције, али је Марин погодио живи зид.
37. минут:
Први покушај Црвене звезде на утакмици. Центрирао је Филип Стојковић са десне стране, Милан Павков је био најбољи у скоку, али је шутирао право у Владимира Стојковића.
33. минут:
Нова опасност пред голом Црвене звезде. Шутирао је Данило Пантић, али је Борјан крајњим напорима успео да сачува мрежу.
25. минут:
Покушао је Ђорђе Ивановић маказицама да савлада Борјана, али је репрезентативни чувар мреже Канаде ухватио живу лопту.
23. минут:
Нови покушај Тошића. Овог пута је шутирао са ивице казненог простора, али преко гола. Много боља игра црно-белих у досадашњем току утакмице.
18. минут:
Покушао је Зоран Тошић са дистанце, али био је то лак посао за Борјана.
14. минут:
ГОЛ 0:1! Партизан је повео, а Бојан Остојић је стрелац. Данило Пантић је центрирао из слободног ударца, а Остојић је побегао Милуновићу и искористио је кикс Борјана који је излетео у празно.
7. минут:
И даље траје почетно испитивање снага на нашем највећем стадиону.
1. минут:
Утакмица је почела, а са центра су кренули фудбалери Партизана.

Пре почетка утакмице интонирана је химна Србије "Боже правде", а затим су легендарни капитени вечитих Саша Илић и Ненад Милијаш од ФСС-а добили дресове репрезентације са својим именима. Такође, обојица су добили и слике од ривалског клуба.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 0:1

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

ГЛЕДАЛАЦА: Око 15.000

СУДИЈА: Новак Симовић (Ловћенац)

СТРЕЛЦИ: Остојић 14'

КАРТОНИ: Родић - Шћекић, Л. Павловић, С. Павловић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Стојковић (од 83. Гобељић), Савић, Милуновић, Родић - Јованчић, Јовичић (од 51. Вукановић) - Бен (од 69. Јовељић), Марин, Иванић - Павков. Клупа: Поповић, Гобељић, Чаушић, Вулић, Јевтовић, Вукановић, Јовељић. Тренер: Владан Милојевић.

ПАРТИЗАН: Стојковић - Н. Р. Милетић, Остојић, С. Павловић, Урошевић (од 80. Шеховић) - Зђелар, Шћекић - Тошић (од 90 1. Илић), Пантић, Ивановић (од 74. Л. Павловић) - Рикардо. Клупа: Кљајић, Марковић, Шеховић, Смиљанић, Илић, Л. Павловић, Георгијевић. Тренер: Саво Милошевић.