26°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

KUP SRBIJE: Saša Ilić podigao pehar za kraj karijere! Partizan savladao Crvenu zvezdu (VIDEO)

23.05.2019. 20:57
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli slavili u Večitom derbiju.

Fudbaleri Partizana osvojili su Kup Srbije pobedom nad Crvenom zvezdom u finalnoj utakmici koja se igrala na stadionu "Rajko Mitić". Crno-beli su slavili rezultatom 1:0 golom Bojana Ostojića u 14. minutu meča. Parni valjak je potpuno zasluženo došao do trofeja, jer je utisak da je tokom svih 90 minuta imao kontrolu nad igrom.

JEZIVO NEVEREME OKOVALO JE MARAKANU TOG DANA: Da li će VREME pokvariti Večiti Derbi? Fotka sa lica MESTA! (FOTO)

BLIŽI SE POČETAK FINALA KUPA: Evo kako izgleda Ljutice Bogdana sat i po pre početka DERBIJA!

ŠOKANTNO: FSS objavio koliko ulaznica je prodato za finale Kupa Srbije

Dešavanja uživo iz Ljutice Bogdana možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

KRAJ:
Partizan je osvojio Kup Srbije!
90+4. minut:
Žuti karton je dobio Strahinja Pavlović.
90+1. minut:
U igru je ušao Saša Ilić umesto Zorana Tošića.
90. minut:
Igraće se još šest minuta.
85. minut:
Tošić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta od živog zida završila u korneru.
83. minut:
Poslednju izmenu napravio je Vladan Milojević. Marko Gobeljić je na terenu umesto Filipa Stojkovića.
80. minut:
Na terenu je Zlatan Šehović umesto Slobodana Uroševića.
78. minut:
Lazar Pavlović je faulirao Rodića i dobio je žuti karton.
78. minut:
Partizan je imao opasan kontranapad, ali crno-beli nisu uspeli da ga reše na pravi način.
74. minut:
Prvu izmenu napravio je Savo Milošević koji je na teren poslao mladog Lazara Pavlovića umesto Đorđa Ivanovića.
69. minut:
Pokušao je Savić da iznenadi Stojkovića sa 20-ak metara, ali je lopta otišla preko gola.
69. minut:
Novu izmenu napravio je Vladan Milojević. Na terenu je Dejan Joveljić umesto El Fardua Bena.
63. minut:
Crveno-beli su u naletu, ali nisu uspeli da ugroze gol Vladimira Stojkovića.
62. minut:
Žuti karton je dobio Milan Rodić.
61. minut:
Iskoristio je Ivanović kiks igrača Crvene zvezde i šutirao je sa distance, ali neprecizno.
52. minut:
U šansi je bio Đorđe Ivanović, ali je njegov pokušaj u poslednjem momentu itzblokirao Filip Stojković.
51. minut:
Prvu izmenu napravio je Vladan Milojević. Poslao je na teren Aleksu Vukanovića umesto Branka Jovičića.
49. minut:
Utakmica je nastavljena.
47. minut:
Utakmica je prekinuta zbog slabe vidljivosti usled bakljade na severnoj tribini.
46. minut:
Prvi žuti karton na meču je dobio Aleksandar Šćekić zbog grubog faula nad Jovančićem.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a treneri su odlučili da ne naprave nijednu izmenu.

POLUVREME:
Crno-beli vode potpuno zasluženo posle prvih 45 minuta.
42. minut:
Imala je Crvena zvezda slobodan udarac iz odlične pozicije, ali je Marin pogodio živi zid.
37. minut:
Prvi pokušaj Crvene zvezde na utakmici. Centrirao je Filip Stojković sa desne strane, Milan Pavkov je bio najbolji u skoku, ali je šutirao pravo u Vladimira Stojkovića.
33. minut:
Nova opasnost pred golom Crvene zvezde. Šutirao je Danilo Pantić, ali je Borjan krajnjim naporima uspeo da sačuva mrežu.
25. minut:
Pokušao je Đorđe Ivanović makazicama da savlada Borjana, ali je reprezentativni čuvar mreže Kanade uhvatio živu loptu.
23. minut:
Novi pokušaj Tošića. Ovog puta je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola. Mnogo bolja igra crno-belih u dosadašnjem toku utakmice.
18. minut:
Pokušao je Zoran Tošić sa distance, ali bio je to lak posao za Borjana.
14. minut:
GOL 0:1! Partizan je poveo, a Bojan Ostojić je strelac. Danilo Pantić je centrirao iz slobodnog udarca, a Ostojić je pobegao Milunoviću i iskoristio je kiks Borjana koji je izleteo u prazno.
7. minut:
I dalje traje početno ispitivanje snaga na našem najvećem stadionu.
1. minut:
Utakmica je počela, a sa centra su krenuli fudbaleri Partizana.

Pre početka utakmice intonirana je himna Srbije "Bože pravde", a zatim su legendarni kapiteni večitih Saša Ilić i Nenad Milijaš od FSS-a dobili dresove reprezentacije sa svojim imenima. Takođe, obojica su dobili i slike od rivalskog kluba.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 0:1

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

GLEDALACA: Oko 15.000

SUDIJA: Novak Simović (Lovćenac)

STRELCI: Ostojić 14'

KARTONI: Rodić - Šćekić, L. Pavlović, S. Pavlović

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković (od 83. Gobeljić), Savić, Milunović, Rodić - Jovančić, Jovičić (od 51. Vukanović) - Ben (od 69. Joveljić), Marin, Ivanić - Pavkov. Klupa: Popović, Gobeljić, Čaušić, Vulić, Jevtović, Vukanović, Joveljić. Trener: Vladan Milojević.

PARTIZAN: Stojković - N. R. Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević (od 80. Šehović) - Zdjelar, Šćekić - Tošić (od 90+1. Ilić), Pantić, Ivanović (od 74. L. Pavlović) - Rikardo. Klupa: Kljajić, Marković, Šehović, Smiljanić, Ilić, L. Pavlović, Georgijević. Trener: Savo Milošević.