СУПЕРЛИГА: Звезда опет на плус девет, Катаи се играо

11.03.2021. 18:43 21:27
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Лидер убедљив.

Црвена звезда је одрадила успешно посао у одложеној утакмици 22. кола Суперлиге и савладала Мачву са 4:0 (2:0). Црвено-бели су овим тријумфом вратили предност од девет бодова у односу на првог пратиоца Партизан.

Само за ПРАВЕ ЉУБИТЕЉЕ СПОРТА! Зарадите 1.500 динара БЕЗ ИЗЛАСКА ИЗ КУЋЕ!

ЗВЕЗДА СПРЕМИЛА МИЛИОН: Нападач све ближи потпису!

ИСПЛИВАЛИ ДЕТАЉИ УГОВОРА: Ево до када ће Пикси бити селектор Орлова

Звезда у Евролиги игра за част јер је одавно изгубила шансе за пласман у ТОП 8, а вечерас (20.45) би могла да коначно забележи победу јер јој у госте долази последњепласирани Химки који је у великим проблемима. Квота на кеца је 1,35, а на победу црвено-белих с више од 6,5 поена разлике 1,85. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Звезда – Химки.

Тим Дејана Станковића је у пуном трку започео дуел са Шапчанима. Већ на истеку 10. минута на семафору је стајало 1:0 после мајсторије Александра Катаија који се крупним корацима враћа у препознатљиву форму.

Ређали су се напади домаћина, два пута је Николић могао да се упише у листу стрелаца, али то је је пошло за руком у првом делу још само Милану Павкову. Снажни центарфор одлично је реаговао на употребљибву лопту Милана Гајића и удвостручио предност црвено-белих.

Мачва није била опасна по гол Београђана, али је крајњим напорима успевала да затвори прилазе ка голу расположеног чувара мреже Николе Пери

ћа. Захваљујући голману Шапчани су напустили стадион “Рајко Митић” са подношљивим резултатом уочи наставка тешке борбе за опстанак.

У знатно “споријем” другом полувремену у којем је домаћин одрађивао посао у стрелце су успели да се упишу “џокер” Алекса Вукановић и још једном Катаи за нову сигурну “тројку” лидера на табели.

Црвена звезда - Мачва 4:0 (2:0)

Стадион: Рајко Митић.

Судија: Јован Шегрт.

Стрелци: Катаи у 10 и 88, Павков у 24, Вукановић у 79. минуту.

Црвена звезда: Борјан - Гајић, Дегенек, Панков, Родић (од 72. Гобељић) - Петровић (од 67. Срнић), Николић - Иванић (од 46. Канга), Катаи, Бен (од 67. Вукановић) - Павков (од 46. Гаврић).

Мачва: Перић, Пејовић (од 46. Суботић), Кременовић, Обровац (од 67. Трипковић), Дабић, Панић, Ћирковић, Кочар, Кнежевић (од 46. Сладојевић), Мијаиловић, Тримановић (од 67. Ђоковић).

Текстуални пренос меча могли сте да пратите на нашем сајту.

КРАЈ

88. минут
4:0, Катаи! Акцију Канге и Срнића крунисао је Звездин дриблер још једним голом.
79. минут
ГОЛ; 3:0, Вукановић! Гобељић је убацио лопту у срце казненог простора гостију, снашао се Вукановић и у паду главом послао лопту у мрежу.
70. минут
Канга је извео слободан ударац, али је Перић успео да избаци лопту у корнер.
62. минут
Звезда је успорила у другом полувремнеу, али и у таквом ритму има полушанси. Покушао је Канга из даљине, али поред гола.
55. минут
Покушала је Мачва преко Тримановића, али је то био млак ударац. Узвратио је у следећем нападу Петровић - преко гола.
51. минут
Катаи је шутирао у доњи леви угао гола Мачве, Перић је успео да заустави лопту.
46. минут
Мирко Иванић и Милан Панков су остали у свлачионици, на терену су у дресу Црвене звезде Гелор Канга и Жељко Гаврић.

Друго полувреме

38. минут
Павков је пребацио лопту на леву ногу после додавања Бена, али је шутирао оштро преко гола.
26. минут
Солопродор Николића у казненом простору гостију, ударац левом ногом, али статива. Остаје 2:0.
24. минут
ГОЛ, 2:0, Павков! Енглеска акција црвено-белих. Иванић фугом лоптом проналази Гајића, десни бек из прве убацује у казнени простор, а Павков у паду шаље полуволејом лопту у мрежу..
12. минут
Каква шанса за Вељка Николића, брани Перић. После минијатуре Бена и Гајића везиста црвено-белих је шутирао са осам метара, али брани голман Шапчана.
10. минут
1:0, Катаи! Мајсторија Звездиног "ЕЛ Магика" који је са ивице казненог простора послао дијагоналу у угао гола Перића.
7. минут
Запретила је и Црвена звезда. Бен је извео слободан ударац, Панков је главом шутирао поред гола.
3. минут
Први озбиљан покушај на утакмици и то за Мачву. Шутирао је из даљине Обровац, Борјан је био сигуран.