ТРАГИЧАР ПАВКОВ: Звезда ремијем против Макабија остала без Лиге шампиона (ВИДЕО)

23.08.2022. 20:10
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели ће играти у Лиги Европе.

Фудалери Црвене Звезде ни трећи пут у последње три сезоне нису успели да се пласирају у групну фазу Лиге шампиона пошто су у Београду одиграли 2:2 (2:1) са Макабијем из Хаифе, па ће такмичење наставити у Лиги Европе. Трагичар меча је Милан Павков који се вероватно опростио од Звездиног дреса аутоголом који је Макабију донео реми довољан за пласман у елитно такмичење.

ЛУДНИЦА ПРЕД СТАДИОНОМ: Делије убациле у пету брзину, погледајте атмосферу два сата пре меча са Макабијем (ВИДЕО)

ЗВЕЗДА НЕ ОДУСТАЈЕ ОД ПОЈАЧАЊА: Репрезентативац Србије на прагу "Маракане"

ОВО ЋЕ ИЗАЗВАТИ БУРУ: Погледајте ДРУГИ ДРЕС репрезентације Србије за СП!

Први је пробао да запрети Макаби у 6. минуту када је Пјеро спустио лопту ка Давиду, али је Борјан био опрезан и дошао до лопте. Звезда је прву одличну прилику имала у 12. минуту када је Канга погодио стативу са 16 метара, да би исти играч у 24. минуту шутирао са 30 метара, а Коен уз доста муке успео да укроти његов ударац. Макаби је углавном покушаова са дистанце, али су ти покушаји завршавали преко Звзединог гола. Ерупција одушевљења експлодирала је на Маракани када је Пешић у 27. минут постигао гол после сјајног продора и паса Александра Катаија. Три минута касније је Букари одлично пронашао Иванића који је ухватио лопту из прве са 16 метара, а она завршила мало поред стативе. Запретио је и Макаби преко Шерија у 33. минут, али је Борјан одбранио његов ударац, да би пет минута касније Пешић тестирао Коена који је поново уз мало муке зауставио његов шут. У 43. минуту поново су навијачи Звезде имали разлога за славље пошто је Иванић мајсторски савладао Коена после асистенције Пешића. Чинило се да ће Звезда са озбиљним капиталом отићи на велики одмор, али онда је Срнић играо руком после кронера Макабија, а судија Тејлор после прегледања ВАР-а досудио једанаестерац. Међутим, Борјан је одбранио шут Хазизија, да би само 30 скеунди касније Макаби постигао гол пошто је Канга изгубио лопту скоро на половини, а Сандгрен са 25 метара шутирао и погодио за 2:1 на полувремену.

Било је јасно да је гол примљен у последњим тренуцима првог полувремена оставио трага на Звезди која није била на истом нивоу у другом полуврмену. Пјеро је у 49. минуту имао добру прилику, али је Борјан одбранио његов ударац, да би два минута касније Ераковић упослио Кангу који није добро шутирао. Имала је Звезда шансу и у 58. минуту из слободног ударца, али је Катаи пребацио гол. Макаби је чешће био на половини црвено-белих у другом полувремену и деловао опасније, а најбољу прилику су гости пропустили у 65. минуту после грешке Иванића када је Корну шутирао, а Борјан успео да закачи лопту која је завршила на стативи. Чинило се да ће се на стадиону ''Рајко Митић'' играти продужеци, али је у 90. минуту после слободног ударца за Макаби Павков у жељи да избаци лопту лоше реаговао и сместио је у сопствени гол. Имала је Звезда још две прилиек да ипак избори продужетке после свега, али су Катаи и Милуновић у судијској надоканди били непрецизни па ће црвено-бели играти у Лиги Европе.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МАКАБИ ХАИФА 2:2 (2:1)

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Ентони Тејлор (Енглеска)

СТРЕЛЦИ: Пешић 27, Иванић 43 - Сундгрен 45 5, Павков 90аг

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Ераковић, Драговић, Милуновић, Родић (од 84. Саного), Срнић, Канга (од 53. Кангва), Букари (од 84. Мустафа), Иванић, Катаи, Пешић (од 78. Павков).

МАКАБИ ХАИФА: Коен, Сундгрен, Голдберг, Планић, Корну, Али Мохамед, Лави, Шери, Хазиза, Пјеро, Давид (од 72. Ацили).

90 8. минут
Крај меча, Црвена звезда одиграла је 2:2 са Макабијем и није успела да се пласира у Лигу шампиона и играће у Лиги Европе.
90 7. минут
Милуновић је имао последњу прилику за Звезду, али је шутирао преко гола.
90 3. минут
Катаи је имао прилику, али је Коен успео да одбрани његов ударац.
90. минут
2:2!!! Успева Макаби да изједначи аутоголом Милана Павкова који је покупшао да реагује после слободног ударца Макабија. Мало је времена остало за црвено-беле.
87. минут
Хазиза је пробао да убаци лопту са десне стране, али је она отишла право у Борјана.
84. минут
Двострука измена у Звезди, Родића мења Саного, а Букарија мења Мустафа.
78. минут
Друга измена у Звезди, Пешића мења Павков.
75. минут
Пешић је оставио лопту Букарију који је шутирао преко гола.
65. минут
Велика шанса за Макаби после грешке Иванића, Корну је шутирао, а Борјан закачио лопту таман толико да заврши на стативи.
61. минут
Опасна ситуација пред голом Звезде, Мухамед је шутирао са 16 метара, али је лопта отишла високо преко гола.
58. минут
Катаи је из слободног ударца пребацио лопту.
53. минут
Прва измена у Звезди, Кангва мења Кангу који није задовољан што завршава меч.
51. минут
Ераковић је успео да пробије по десној страни, врати лопту Канги који је лоше шутирао са 16 метара.
49. минут
Прилика за Макаби, Пјеро је шутирао, али је Борјан на време изашао, скратио угао и успео да одбрани тај шут.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 5. минут
2:1!!! Макаби из потпуно безазлене ситуације стиже до гола. Канга оклизнуо скоро на средини терена, а Сандгрен са 25 метара савладао Борјана којем је лопта прошла преко руке, а убрзо је судија Тејлор и одсвирао крај првог полувремена.

45 3. минут
Борјан је одбранио једанаестерац Хазизи. Пенал је био за Макаби који је досуђен после провере ВАР-а због играња руком Срнића.
43. минут
2:0!!! Мирко Иванић дуплирао је предност црвено-белих. Катаи је петом проиграо Пешића, овај само продужио до Иванића који је мајсторским ударцем савладао Коена.
38. минут
Пешић је још једном покушао да савлада Коена, али је голман Макабија успео да заустави његов шут са 16 метара.
33. минут
Шери је добро шутирао са 16 метара, али је Борјан био на месту.
30. минут
Сјајна прилика за Звезду, Букари је одлично убацио лопту, а Иванић из прве пуцао са 16 метара, а лопта завршила мало поред стативе.
27. минут
1:0!!! Води Црвена звезда голом Александра Пешића. Катаи се изборио за лопту, успео да пробије по левој страни и упути пас, одбила се лопта од играча Макабија право на ногу Пешићу који је одлично реаговао и изазвао ерпуцију одушевљења на стадиону.
25. минут
Шери је пробао за Макаби, али је врло лоше шутирао са неких 20 метара.
24. минут
Канга је покушао са скоро 30 метара и шутирао је право у голмана Коена који је имао мало проблема да заустави лопту.