TRAGIČAR PAVKOV: Zvezda remijem protiv Makabija ostala bez Lige šampiona (VIDEO)

23.08.2022. 20:10
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli će igrati u Ligi Evrope.

Fudaleri Crvene Zvezde ni treći put u poslednje tri sezone nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona pošto su u Beogradu odigrali 2:2 (2:1) sa Makabijem iz Haife, pa će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope. Tragičar meča je Milan Pavkov koji se verovatno oprostio od Zvezdinog dresa autogolom koji je Makabiju doneo remi dovoljan za plasman u elitno takmičenje.

LUDNICA PRED STADIONOM: Delije ubacile u petu brzinu, pogledajte atmosferu dva sata pre meča sa Makabijem (VIDEO)

ZVEZDA NE ODUSTAJE OD POJAČANJA: Reprezentativac Srbije na pragu "Marakane"

OVO ĆE IZAZVATI BURU: Pogledajte DRUGI DRES reprezentacije Srbije za SP!

Prvi je probao da zapreti Makabi u 6. minutu kada je Pjero spustio loptu ka Davidu, ali je Borjan bio oprezan i došao do lopte. Zvezda je prvu odličnu priliku imala u 12. minutu kada je Kanga pogodio stativu sa 16 metara, da bi isti igrač u 24. minutu šutirao sa 30 metara, a Koen uz dosta muke uspeo da ukroti njegov udarac. Makabi je uglavnom pokušaova sa distance, ali su ti pokušaji završavali preko Zvzedinog gola. Erupcija oduševljenja eksplodirala je na Marakani kada je Pešić u 27. minut postigao gol posle sjajnog prodora i pasa Aleksandra Kataija. Tri minuta kasnije je Bukari odlično pronašao Ivanića koji je uhvatio loptu iz prve sa 16 metara, a ona završila malo pored stative. Zapretio je i Makabi preko Šerija u 33. minut, ali je Borjan odbranio njegov udarac, da bi pet minuta kasnije Pešić testirao Koena koji je ponovo uz malo muke zaustavio njegov šut. U 43. minutu ponovo su navijači Zvezde imali razloga za slavlje pošto je Ivanić majstorski savladao Koena posle asistencije Pešića. Činilo se da će Zvezda sa ozbiljnim kapitalom otići na veliki odmor, ali onda je Srnić igrao rukom posle kronera Makabija, a sudija Tejlor posle pregledanja VAR-a dosudio jedanaesterac. Međutim, Borjan je odbranio šut Hazizija, da bi samo 30 skeundi kasnije Makabi postigao gol pošto je Kanga izgubio loptu skoro na polovini, a Sandgren sa 25 metara šutirao i pogodio za 2:1 na poluvremenu.

Bilo je jasno da je gol primljen u poslednjim trenucima prvog poluvremena ostavio traga na Zvezdi koja nije bila na istom nivou u drugom poluvrmenu. Pjero je u 49. minutu imao dobru priliku, ali je Borjan odbranio njegov udarac, da bi dva minuta kasnije Eraković uposlio Kangu koji nije dobro šutirao. Imala je Zvezda šansu i u 58. minutu iz slobodnog udarca, ali je Katai prebacio gol. Makabi je češće bio na polovini crveno-belih u drugom poluvremenu i delovao opasnije, a najbolju priliku su gosti propustili u 65. minutu posle greške Ivanića kada je Kornu šutirao, a Borjan uspeo da zakači loptu koja je završila na stativi. Činilo se da će se na stadionu ''Rajko Mitić'' igrati produžeci, ali je u 90. minutu posle slobodnog udarca za Makabi Pavkov u želji da izbaci loptu loše reagovao i smestio je u sopstveni gol. Imala je Zvezda još dve priliek da ipak izbori produžetke posle svega, ali su Katai i Milunović u sudijskoj nadokandi bili neprecizni pa će crveno-beli igrati u Ligi Evrope.

CRVENA ZVEZDA - MAKABI HAIFA 2:2 (2:1)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Entoni Tejlor (Engleska)

STRELCI: Pešić 27, Ivanić 43 - Sundgren 45+5, Pavkov 90ag

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 84. Sanogo), Srnić, Kanga (od 53. Kangva), Bukari (od 84. Mustafa), Ivanić, Katai, Pešić (od 78. Pavkov).

MAKABI HAIFA: Koen, Sundgren, Goldberg, Planić, Kornu, Ali Mohamed, Lavi, Šeri, Haziza, Pjero, David (od 72. Acili).

90+8. minut
Kraj meča, Crvena zvezda odigrala je 2:2 sa Makabijem i nije uspela da se plasira u Ligu šampiona i igraće u Ligi Evrope.
90+7. minut
Milunović je imao poslednju priliku za Zvezdu, ali je šutirao preko gola.
90+3. minut
Katai je imao priliku, ali je Koen uspeo da odbrani njegov udarac.
90. minut
2:2!!! Uspeva Makabi da izjednači autogolom Milana Pavkova koji je pokupšao da reaguje posle slobodnog udarca Makabija. Malo je vremena ostalo za crveno-bele.
87. minut
Haziza je probao da ubaci loptu sa desne strane, ali je ona otišla pravo u Borjana.
84. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi, Rodića menja Sanogo, a Bukarija menja Mustafa.
78. minut
Druga izmena u Zvezdi, Pešića menja Pavkov.
75. minut
Pešić je ostavio loptu Bukariju koji je šutirao preko gola.
65. minut
Velika šansa za Makabi posle greške Ivanića, Kornu je šutirao, a Borjan zakačio loptu taman toliko da završi na stativi.
61. minut
Opasna situacija pred golom Zvezde, Muhamed je šutirao sa 16 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.
58. minut
Katai je iz slobodnog udarca prebacio loptu.
53. minut
Prva izmena u Zvezdi, Kangva menja Kangu koji nije zadovoljan što završava meč.
51. minut
Eraković je uspeo da probije po desnoj strani, vrati loptu Kangi koji je loše šutirao sa 16 metara.
49. minut
Prilika za Makabi, Pjero je šutirao, ali je Borjan na vreme izašao, skratio ugao i uspeo da odbrani taj šut.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+5. minut
2:1!!! Makabi iz potpuno bezazlene situacije stiže do gola. Kanga okliznuo skoro na sredini terena, a Sandgren sa 25 metara savladao Borjana kojem je lopta prošla preko ruke, a ubrzo je sudija Tejlor i odsvirao kraj prvog poluvremena.

45+3. minut
Borjan je odbranio jedanaesterac Hazizi. Penal je bio za Makabi koji je dosuđen posle provere VAR-a zbog igranja rukom Srnića.
43. minut
2:0!!! Mirko Ivanić duplirao je prednost crveno-belih. Katai je petom proigrao Pešića, ovaj samo produžio do Ivanića koji je majstorskim udarcem savladao Koena.
38. minut
Pešić je još jednom pokušao da savlada Koena, ali je golman Makabija uspeo da zaustavi njegov šut sa 16 metara.
33. minut
Šeri je dobro šutirao sa 16 metara, ali je Borjan bio na mestu.
30. minut
Sjajna prilika za Zvezdu, Bukari je odlično ubacio loptu, a Ivanić iz prve pucao sa 16 metara, a lopta završila malo pored stative.
27. minut
1:0!!! Vodi Crvena zvezda golom Aleksandra Pešića. Katai se izborio za loptu, uspeo da probije po levoj strani i uputi pas, odbila se lopta od igrača Makabija pravo na nogu Pešiću koji je odlično reagovao i izazvao erpuciju oduševljenja na stadionu.
25. minut
Šeri je probao za Makabi, ali je vrlo loše šutirao sa nekih 20 metara.
24. minut
Kanga je pokušao sa skoro 30 metara i šutirao je pravo u golmana Koena koji je imao malo problema da zaustavi loptu.
21. minut
Pokušaj Davida sa 16 metara, ali je lopta završila preko gola.
20. minut
Period igre bez pravih prilika na obe strane.
12. minut
Velika prilika za Zvezdu, Bukari je asistirao Kangi koji je sa 16 metara pogodio stativu.
6. minut
Prva prilika za Makabi, Pjero je glavom spustio loptu ka Davidu, ali je Borjan bio brži.