МИТРОВИЋ ДЕБИТОВАО ГОЛОМ: Звезда у Лучанима задржала максималан учинак (ВИДЕО)

24.07.2022. 20:20
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели славили са 2:1.

Фудбалери Црвене звезде остварили су и трећу победу у исто толико кола Mozzart бет Суперлиги пошто су са 2:1 (1:0) савладали Младост у Лучаним. Црвено-бели су били бољи ривал током већег дела меча, Павков је довео госте у вођство у 14. минуту, Стефан Миторвић дебитовао голом у 71. минуту, да би Младост голом Лековића смањила на 2:1 и покушавала до краја да избори макар реми.

СЕЗОНА НИЈЕ НИ ПОЧЕЛА, А ВЕЋ ЈЕ РАСПУЦАН: Митро-гол два пута у мету за шест минута (ВИДЕО)

СМС ДОБИЈА ДРУШТВО: Лацио заинтерсован за Рачића

НЕМА КРАЈА ЛАЛАТОВОЈ АГОНИЈИ: Нови пораз Борца, Сарајево носи цео плен из Бањалуке

У јаком ритму су оба тима отворила меч, али није у првих неколико минута било шанси све до поикушаја Гобељића у 8. минуту који је голман Остојић лако зауставио. Два минута касније је Кангва са 16 метара солидно шутирао, а лопта је отишла поред гола Младости. У 14. минуту је Звезда повела четвртим голом Милана Павкова у сезони после асистенције Гобељића и лоше реакције Милошевића који је покушао да интервенише испред Павкова. Пет минута касније је Младост запретила преко Дунђерског, али је његов ударац завршио далеко преко гола. До краја полувремена није било већих шанси, осим неколико непрецизних удараца са дистанце.

Звезда је кренула у тотални напад у увеодним минутима другог полувремена. Прилику за деби је имао и Стефан Митровић који је стигао у Звезду из нишког Радничког. У 51. минуту је Ераковић главом шутирао право у Остојића, да би три минута касније Митровићев шут из одличне ситуације одбранио одлични Остојић. Минут касније Катаијев покушај је изблокирао Лековић, да би у 71. минуту Звезда дуплирала предност голом дебитанта Миторвића. Катаи је варком избацио свог чувара, убацио лопту на пет метара, а Митровић који је одлично испратио акцију рутински погодио гол Младости. Најбољу прилику Младост је пропустила у 74. минуту када је са пет метара Дунђерски шутирао право у Борјана. У 76. минуту је Иванић шутирао право у Остојића, да би три минута касније Младост смањила на 2:1. Лековић се после дуге акције Младости најбоље снашао, шутирао, лопта је закачила Драговића, преварила Борјана и завршила у голу. Иако је домаћин покушао до краја меча да дође макар до ремија, боље прилике је пропуштала Звезда. У 89. минуту је Остојић два пута одлично бранио, прво шут Станковића, а затим и покушај Иванића, да би у судијској надокнади Ераковић лопту главом послао преко гола па промене резултата није било.

МЛАДОСТ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2 (0:1)

СТАДИОН: Младост

ГЛЕДАЛАЦА: 7.000

СУДИЈА: Александар Живковић

СТРЕЛЦИ: Лековић 79 - Павков 14, Митровић 71

МЛАДОСТ: Остојић, Дунђерски, Веснић, Радовановић (од 83. Сремчевић), Милошевић, Лековић, Гордић (од 59. Радивојевић), Ф. Жунић (од 59. Милановић), Јојић, Удовичић, Бојовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Ераковић, Драговић, Родић, Канга (од 72. Саного), Кангва (од 87. Станковић) - Букари (од 46. Митровић), Иванић, Катаи (од 82. Мустафа), Павков (од 72. Пешић).

90 4. минут
Крај меча у Лучанима, Звезда је тријумфовала са 2:1.
90 1. минут
Прилкика за Ераковића после корнера, али је лопту послао преко гола.
89. минут
Станковић је одлично шутирао, али је Остојић још једном добро интервенисао. У истом минуту је Иванић имао добру прилику, али је поново одбранио Остојић.
82. минут
Измена у Звезди, Катаија је заменио Мустафа.
79. минут
1:2!!! Смањује Младост резултат. После једне дуге акције Лековић је шутирао, лопта је закачила Драговића, преварила Борјана и завршила у мрежи.
76. минут
Иванић је шутирао право у голмана Остојића.
74. минут
Велика прилика за Младост, Дунђерски је шутирао са пет метара право у Борајна.
71. минут
0:2!!! Дуплирала је Звезда предност дебитантским голом Стефан Миторивћ. Катаи је одлично асистирао убацивши лопту у петерац, а Митровић је све одлично испратио и постигао први гол у црвено-белом дресу. Одмах је Станковић извршио двоструку измену. Ушли су Саного и повратник Пешић уместо Канге и Павкова.
59. минут
Двострука измена у Младости, изашли су Жунић и Гордић, а ушли Милановић и Радивојевић. Иванић је у наредном нападу Звезде имао добру шансу, али је замало био непрецизан.
55. минут
Велика шанса за Катаија на асистенцију Павкова, али је Лековић успео да блокира шут Катаија.
54. минут
Одлична прилика за Митровића на асистенцију Катаија, али је Остојић успео да одбрани његов ударац.
52. минут
Катаи је главом пробао, Остојић одбранио његов ударац, али и да је погодио Катаи гол се не би признао пошто је сигнализиран офсајд.
51. минут
Први покушај Звезде у наставку, Канга је центрирао, Ераковић пробао главом, а лопта је отишла право у руке Остојића.
46. минут
Почело је друго полувреме. Прва измена у Звезди, Стефан Митровић дебитује у дресу црвено-белих, а заменио је Букарија.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Крај првог полувремена.
37. минут
Радовановић је снажно шутирао са 18 метара, али је његов ударац био непрецизан.
28. минут
Врло лош шут Катаија из слободног ударца, лопта је завршила високо преко гола.
19. минут
Дунђерски је пробао са скоро 30 метара, али није било опасности по гол Звезде.
18. минут
Катаи је пробао са двадесетак метара, али је лопта отишла преко гола.
14. минут
0:1!!! Повела је Звезда у Лучанима голом Милана Павкова. Гобељић је убацио лопту на петерац, дефанзивац Младости Милошевић лоше реаговао и лопту послао на ногу Павкову којем није било тешко да постигне гол.