MITROVIĆ DEBITOVAO GOLOM: Zvezda u Lučanima zadržala maksimalan učinak (VIDEO)

24.07.2022. 20:20
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli slavili sa 2:1.

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su i treću pobedu u isto toliko kola Mozzart bet Superligi pošto su sa 2:1 (1:0) savladali Mladost u Lučanim. Crveno-beli su bili bolji rival tokom većeg dela meča, Pavkov je doveo goste u vođstvo u 14. minutu, Stefan Mitorvić debitovao golom u 71. minutu, da bi Mladost golom Lekovića smanjila na 2:1 i pokušavala do kraja da izbori makar remi.

SEZONA NIJE NI POČELA, A VEĆ JE RASPUCAN: Mitro-gol dva puta u metu za šest minuta (VIDEO)

SMS DOBIJA DRUŠTVO: Lacio zaintersovan za Račića

NEMA KRAJA LALATOVOJ AGONIJI: Novi poraz Borca, Sarajevo nosi ceo plen iz Banjaluke

U jakom ritmu su oba tima otvorila meč, ali nije u prvih nekoliko minuta bilo šansi sve do poikušaja Gobeljića u 8. minutu koji je golman Ostojić lako zaustavio. Dva minuta kasnije je Kangva sa 16 metara solidno šutirao, a lopta je otišla pored gola Mladosti. U 14. minutu je Zvezda povela četvrtim golom Milana Pavkova u sezoni posle asistencije Gobeljića i loše reakcije Miloševića koji je pokušao da interveniše ispred Pavkova. Pet minuta kasnije je Mladost zapretila preko Dunđerskog, ali je njegov udarac završio daleko preko gola. Do kraja poluvremena nije bilo većih šansi, osim nekoliko nepreciznih udaraca sa distance.

Zvezda je krenula u totalni napad u uveodnim minutima drugog poluvremena. Priliku za debi je imao i Stefan Mitrović koji je stigao u Zvezdu iz niškog Radničkog. U 51. minutu je Eraković glavom šutirao pravo u Ostojića, da bi tri minuta kasnije Mitrovićev šut iz odlične situacije odbranio odlični Ostojić. Minut kasnije Kataijev pokušaj je izblokirao Leković, da bi u 71. minutu Zvezda duplirala prednost golom debitanta Mitorvića. Katai je varkom izbacio svog čuvara, ubacio loptu na pet metara, a Mitrović koji je odlično ispratio akciju rutinski pogodio gol Mladosti. Najbolju priliku Mladost je propustila u 74. minutu kada je sa pet metara Dunđerski šutirao pravo u Borjana. U 76. minutu je Ivanić šutirao pravo u Ostojića, da bi tri minuta kasnije Mladost smanjila na 2:1. Leković se posle duge akcije Mladosti najbolje snašao, šutirao, lopta je zakačila Dragovića, prevarila Borjana i završila u golu. Iako je domaćin pokušao do kraja meča da dođe makar do remija, bolje prilike je propuštala Zvezda. U 89. minutu je Ostojić dva puta odlično branio, prvo šut Stankovića, a zatim i pokušaj Ivanića, da bi u sudijskoj nadoknadi Eraković loptu glavom poslao preko gola pa promene rezultata nije bilo.

MLADOST - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

STADION: Mladost

GLEDALACA: 7.000

SUDIJA: Aleksandar Živković

STRELCI: Leković 79 - Pavkov 14, Mitrović 71

MLADOST: Ostojić, Dunđerski, Vesnić, Radovanović (od 83. Sremčević), Milošević, Leković, Gordić (od 59. Radivojević), F. Žunić (od 59. Milanović), Jojić, Udovičić, Bojović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Kanga (od 72. Sanogo), Kangva (od 87. Stanković) - Bukari (od 46. Mitrović), Ivanić, Katai (od 82. Mustafa), Pavkov (od 72. Pešić).

90+4. minut
Kraj meča u Lučanima, Zvezda je trijumfovala sa 2:1.
90+1. minut
Prilkika za Erakovića posle kornera, ali je loptu poslao preko gola.
89. minut
Stanković je odlično šutirao, ali je Ostojić još jednom dobro intervenisao. U istom minutu je Ivanić imao dobru priliku, ali je ponovo odbranio Ostojić.
82. minut
Izmena u Zvezdi, Kataija je zamenio Mustafa.
79. minut
1:2!!! Smanjuje Mladost rezultat. Posle jedne duge akcije Leković je šutirao, lopta je zakačila Dragovića, prevarila Borjana i završila u mreži.
76. minut
Ivanić je šutirao pravo u golmana Ostojića.
74. minut
Velika prilika za Mladost, Dunđerski je šutirao sa pet metara pravo u Borajna.
71. minut
0:2!!! Duplirala je Zvezda prednost debitantskim golom Stefan Mitorivć. Katai je odlično asistirao ubacivši loptu u peterac, a Mitrović je sve odlično ispratio i postigao prvi gol u crveno-belom dresu. Odmah je Stanković izvršio dvostruku izmenu. Ušli su Sanogo i povratnik Pešić umesto Kange i Pavkova.
59. minut
Dvostruka izmena u Mladosti, izašli su Žunić i Gordić, a ušli Milanović i Radivojević. Ivanić je u narednom napadu Zvezde imao dobru šansu, ali je zamalo bio neprecizan.
55. minut
Velika šansa za Kataija na asistenciju Pavkova, ali je Leković uspeo da blokira šut Kataija.
54. minut
Odlična prilika za Mitrovića na asistenciju Kataija, ali je Ostojić uspeo da odbrani njegov udarac.
52. minut
Katai je glavom probao, Ostojić odbranio njegov udarac, ali i da je pogodio Katai gol se ne bi priznao pošto je signaliziran ofsajd.
51. minut
Prvi pokušaj Zvezde u nastavku, Kanga je centrirao, Eraković probao glavom, a lopta je otišla pravo u ruke Ostojića.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Prva izmena u Zvezdi, Stefan Mitrović debituje u dresu crveno-belih, a zamenio je Bukarija.

DRUGO POLUVREME

45+1. minut
Kraj prvog poluvremena.
37. minut
Radovanović je snažno šutirao sa 18 metara, ali je njegov udarac bio neprecizan.
28. minut
Vrlo loš šut Kataija iz slobodnog udarca, lopta je završila visoko preko gola.
19. minut
Dunđerski je probao sa skoro 30 metara, ali nije bilo opasnosti po gol Zvezde.
18. minut
Katai je probao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola.
14. minut
0:1!!! Povela je Zvezda u Lučanima golom Milana Pavkova. Gobeljić je ubacio loptu na peterac, defanzivac Mladosti Milošević loše reagovao i loptu poslao na nogu Pavkovu kojem nije bilo teško da postigne gol.
10. minut
Kangva je pokušao sa 16 metara, ali je lopta prošla pored stative.
8. minut
Prva prilika na meču, Gobeljić je šutirao sa 16 metara, ali je Ostojić lako zaustavio taj pokušaj.