ИСПИСАНА ИСТОРИЈА: Звезда оборила светски и национални рекорд - 108 БОДОВА, 114 ГОЛОВА! (ВИДЕО)

19.05.2021. 15:20 18:23
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели завршили првенствену сезону за памћење.

Црвена звезда је убедљивом победом над Металцем резултатом 5:1 (3:0) срушила светски рекорд Селтика по броју бодова у сезони и национални рекорд Партизана по броју голова током једног шампионата.

СТАНКОВИЋ НАЈАВИО ВЕЛИКУ СТВАР ЗА СУБОТУ: Звездаши ОВО дуго чекају

НИЈЕ МАЛА СУМА: Познато колико ће Станковић ПРОФИТИРАТИ, ако уведе Звезду у Лигу шампиона

БАЛ НА ВОДИ СЕ НЕ ПРОПУШТА: Звезда ће имати ПОСЕБНОГ навијача на прослави ТИТУЛЕ! Делије га ОДЛИЧНО знају

Пораз Лестера од Челсија отворио је Ливерпулу врата Лиге шампиона, а Редси сада морају да победе у последња два кола, пожељно уз што више голова. Вечерас (21.15) гостују Барнлију, а квота на двојку је 1,28, док је на kombinazziju 2&3 1,50. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Барнли - Ливерпул.

Бројке од 108 бодова уз само три ремија и 114 голова остаће златним словима уписане у алманахе клуба из Љутице Богдана, али и српског фудбала, јер овакав резултат ће тешко бити надмашен у скоријем периоду, поготово што ће од наредне сезоне бити смањена Суперлига.

Рекорди у мечу са Металцем имали су и тамну страну медаље, пошто је капитен црвено-белих Милан Борјан морао да изађе на полувремену због повреде леђа. Голман Звезде се повредио псоле судара са Престижом, када је незгодно доскочио, али је и поред тога остао испред статива све до истека 45. минута, када је колима хитне помоћи одвезен са терена. Међутим, лидер генерације се појавио на шампионској церемонији, што говори да није теже повређен.

Тим Дејана Станковића је завршио посао око победника већ у петом минуту, када је на семафору писало 2:0 после голова Гајића и Бена. Црвено-бели нису попуштали гас све док Бен није постигао други гол у 34. минуту, што је значило и обрање рекорда Партизана по броју голова из сезоне 1999/2000.

У наставку меча опао је темпо утакмице по јакој киши, а домаћин у добром расположењу дочекује финални дуел Купа Србије против Партизана (25. мај).

Milan Borjan
Милан Борјан / Извор: МН Press

Црвена звезда - Металац 5:1 (3:0)

Стадион: Рајко Митић.

Стрелци: Гајић 2, Бен 5 и 34, Канга 49, Павков у 77. из пенала за Црвену звезду - Максимовић у 69. за Металац.

Судија: Ненад Минаковић.

Црвена звезда: Борјан (од 46. Поповић), Гајић, Панков, Милуновић, Родић, Петровић (од 46. Саного), Николић (од 46. Канга), Иванић, Катаи (од 66. Срнић), Бен, Фалћинели (од 73. Павков).

Металац: Савић, Максимовић (од 87. Павловић), Крајишник, Грбовић (од 82. Луковић), Васиљевић, Кокир (од 46. Пецељ), Зоћевић (од 68. Милићевић), Рогач, Млађовић, Влалукин, Мбунгу.

(Бојовић 24.)

(Гајић 2, Бен 5 и 34, Канга 49, Павков 77. из пенала - Максимовић 69).

Вождовац - Јавор (18.30)

Нови Пазар - Напредак (18.30)

Пролетер - Војводина (18.30)

Раднички Ниш - Бачка (18.30)

Спартак Суботица - Рад (18.30)

Текстуални пренос утакмице пратили сте уживо на Србији данас.

Уочи меча одата је почаст минутом ћутања бившем помоћном тренеру Црвене звезде Милану Косановићу који је прошле недеље преминуо од последица корона вируса.

КРАЈ

86. минут
Ударац Срнића левом ногом, али спољни део мреже.
80. минут
Умало да се у стрелце упише и капитен Родић у одсуству Борјана. Леви бек црвено-белих је био кратак на другој стативи после корнера.
76. минут
После контакта Млађовића и Срнића судија Минаковић је досудио пенал за Звезду. Павков је сигуран реализатор за 5:1.
69. минут
ГОООЛ, 4:1! Металац је смањио голом Максимовића који је искористио поклон Панкова. Штопер црвено-белих се оклизнуо као последњи ћовек одбране, па је фудбалер тима из Горњег Милановца имао лак посао да постигне почасни гол.
61. минут
Фалћинели је блокиран после атрактивног додавања Бена. Црвено-бели су оборили ритам утакмице после гола Канге.
49. минут
4:0, Канга! После продора Катаија голман Савић је избацио лопту право на ногу Канге који је пуним стопалом послао лопту у небрањени део мреже. Црвено-бели не спуштају гас ни у другом делу игре.
46. минут
Милан Борјан није могао да настави утакмицу, међу стативе је стао Зоран Поповић. Капитен црвено-белих је колима хитне помоћи пребачен на лекарске прегледе. У игри су Гелор Канга и Секу Саного, у свлачионици су остали Његош Петровић и Вељко Николић.

Крај првог полувремена. Милан Борјан је поново на земљи по истеку 45. минута. Тешко ће се капитен враћати пред гол Звезде у другом полувремену.

34. минут
ГОООЛ, 3:0! Бен је опет савладао голмана Металца. Симболично, најбољи странац у историји Црвене звезде постигао је 112. гол за црвено-беле и тако оборио рекорд Партизана по броју погодака у једној сезони.
27. минут
Судар Милана Борјана и престижа, капитен Црвене звезде је незгодно пао на леђа и остао да лежи на трави стадиона "Рајко Митић". Прекид је потрајао пет минута, Борјан је остао пред голом.
20. минут
Звезда притиска из свих позиција. Иванић је шутирао са левог бока, али је Савић избацио лопту парадом. После корнера покушао је и Катаи, али је голман гостију још једном спасао свој тим.
12. минут
Шанса за Фалћинелија, али Италијан је замало непрецизан. Умало црвено-бели да већ сруше рекорд Партизана по броју голова у једној сезони у националном првенству.
7. минут
Шанса за Иванића, али је Савић избацио лопту у корнер. Мало је фалило да већ буде 3:0 за домаћина.
5. минут
Бен је дуплирао предност црвено-белих. Катаи је овога пута био асистент, а Бен шаље без проблема лопту у мрежу.
2. минут
Гооол, 1:0. Гајић је левом ногом пробио бедем гостију. Иванић је вратио лопту са леве стране, а Гајић прецизним ударцем савладао Савића.

Погледајте како изгледа Аура Руиз, бивша девојка Хесеа Родригеза.