ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити СВРГНУТ са врха! Челси ТОНЕ се дубље

18.02.2023. 18:29
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Профимедиа

Гвардиола има за чим да жале...

Фудбалери Манчестер ситија одиграли су само 1:1 на гостовању код Нотингем Фореста, у оквиру 24. кола Премијер лиге.

ДРАМА НА ВИЛА ПАРКУ: Арсенал у зауставном времену победио и изашао из кризе

ПОЛА ПОСЛА ЗАВРШЕНО У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Букари дотукао Брђане за нова три бода Звезде (ВИДЕО)

МИЛОЈЕВИЋ ЗАДОВОЉАН: ”Доста добрих ствари”

Изабраници Пепа Гвардиоле су се после тријумфа над Арсеналом пре неколико дана изједначили са "тобџијама", али су сада опет у заостатку.

Сити је био бољи ривал на "Сити Граунду" у Нотингему, водио је, али је казна стигла у финишу.

Грађани су имали предност од 41. минута, када је Бернардо Силва лепо погодио мрежу Кејлора Наваса са дистанце.

Имали су гости шансе да преломе сусрет и стигну до три бода, али то се није догодило, па је Крис Вуд у 84, само три минута по уласку на терен, донео изједначење домаћима.

Асистент је био Гибс-Вајт, Вуд је само поставио ногу на другој стативи и тако шокирао првака Енглеске.

Сити је други на табели са 52 бода, два мање од Арсенала, уз меч више, док је Нотингем Форест 13. са 25 бодова.

Челси пуца по шавовима под вођством Грејема Потера. Стотине утрошених милиона не доносе резултате, а тим који је пре две године био првак Европе успео је да изгуби и од последњепласиране екипе на табели. "Фењераш" Саутемптон је шокирао Челси у Лондону у првом минуту надокнаде првог полувремена, када је Ворд-Праус на бриљантан начин извео слободан ударац и матирао Кепу, за 0:1.

Домаћи састав је нападао свим снагама у наставку, Стерлинг је промашио колосалну шансу, али до гола "плавци" нису могли. Утакмицу је обележила и стравична повреда главе Аспиликуете, који је изнет на носилима, а сцена је заиста била језива.

Евертон и Лидс су на "Гудисону" водили директну борбу за опстанак, а изабраници Шона Дајша извојевали су невероватно важну победу и коначно побегли из зоне испадања, у коју је сада упао Лидс. Капитен Шејмус Колман је у 64. минуту постигао ефектан гол.

Из зоне "испод црте" изашао је и Борнмут, који је направио мало изненађење и прекинуо добру серију Вулфса. Теварније је био стрелац у 49. минуту.

Брајтон је на свом терену доминирао против Фулама, био је ближи тријумфу, али је екипа из Лондона успела да одоли, без Александра Митровића у свом саставу и на крају да казни домаћина. Соломон је у 88. минуту савладао Санчеза, па Фулам носи три огромна бода са тешког гостовања. Саша Лукић је цео меч преседео на клупи.

Брентфорд је до бода против Кристал Паласа на домаћем терену дошао у 96. минуту преко Ханелта. Гости су водили голом Езеа из 69. минуту, али нису издржали.