PREMIJER LIGA: Siti SVRGNUT sa vrha! Čelsi TONE se dublje

18.02.2023. 18:29
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Profimedia

Gvardiola ima za čim da žale...

Fudbaleri Mančester sitija odigrali su samo 1:1 na gostovanju kod Notingem Foresta, u okviru 24. kola Premijer lige.

DRAMA NA VILA PARKU: Arsenal u zaustavnom vremenu pobedio i izašao iz krize

POLA POSLA ZAVRŠENO U PRVOM POLUVREMENU: Bukari dotukao Brđane za nova tri boda Zvezde (VIDEO)

MILOJEVIĆ ZADOVOLJAN: ”Dosta dobrih stvari”

Izabranici Pepa Gvardiole su se posle trijumfa nad Arsenalom pre nekoliko dana izjednačili sa "tobdžijama", ali su sada opet u zaostatku.

Siti je bio bolji rival na "Siti Graundu" u Notingemu, vodio je, ali je kazna stigla u finišu.

Građani su imali prednost od 41. minuta, kada je Bernardo Silva lepo pogodio mrežu Kejlora Navasa sa distance.

Imali su gosti šanse da prelome susret i stignu do tri boda, ali to se nije dogodilo, pa je Kris Vud u 84, samo tri minuta po ulasku na teren, doneo izjednačenje domaćima.

Asistent je bio Gibs-Vajt, Vud je samo postavio nogu na drugoj stativi i tako šokirao prvaka Engleske.

Siti je drugi na tabeli sa 52 boda, dva manje od Arsenala, uz meč više, dok je Notingem Forest 13. sa 25 bodova.

Čelsi puca po šavovima pod vođstvom Grejema Potera. Stotine utrošenih miliona ne donose rezultate, a tim koji je pre dve godine bio prvak Evrope uspeo je da izgubi i od poslednjeplasirane ekipe na tabeli. "Fenjeraš" Sautempton je šokirao Čelsi u Londonu u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je Vord-Praus na briljantan način izveo slobodan udarac i matirao Kepu, za 0:1.

Domaći sastav je napadao svim snagama u nastavku, Sterling je promašio kolosalnu šansu, ali do gola "plavci" nisu mogli. Utakmicu je obeležila i stravična povreda glave Aspilikuete, koji je iznet na nosilima, a scena je zaista bila jeziva.

Everton i Lids su na "Gudisonu" vodili direktnu borbu za opstanak, a izabranici Šona Dajša izvojevali su neverovatno važnu pobedu i konačno pobegli iz zone ispadanja, u koju je sada upao Lids. Kapiten Šejmus Kolman je u 64. minutu postigao efektan gol.

Iz zone "ispod crte" izašao je i Bornmut, koji je napravio malo iznenađenje i prekinuo dobru seriju Vulfsa. Tevarnije je bio strelac u 49. minutu.

Brajton je na svom terenu dominirao protiv Fulama, bio je bliži trijumfu, ali je ekipa iz Londona uspela da odoli, bez Aleksandra Mitrovića u svom sastavu i na kraju da kazni domaćina. Solomon je u 88. minutu savladao Sančeza, pa Fulam nosi tri ogromna boda sa teškog gostovanja. Saša Lukić je ceo meč presedeo na klupi.

Brentford je do boda protiv Kristal Palasa na domaćem terenu došao u 96. minutu preko Hanelta. Gosti su vodili golom Ezea iz 69. minutu, ali nisu izdržali.