ПАРТИЗАН ЈЕ ЈЕСЕЊИ ПРВАК: Црно-бели рутински са Металцем, блистао Квинси Мениг

15.12.2021. 14:24 16:59
Kvinsi Menig
Квинси Мениг / Извор: МН Press

Брзоноги Холанђанин одиграо најбољи меч у сезони.

ФК Партизан рутински је на гостовању савладао Металац у 20. колу Суперлиге Србије резултатом 3:0 (3:0). Црно-бели су 18. тријумфом у сезони обезбедили звање "јесењег шампиона", а последњи меч ове зиме одиграће са Колубаром у суботу од 12 часова и 55 минута на свом стадион.

ПАРТИЗАН БЕЗ ВАЖНОГ КВАРТЕТА У МИЛАНОВЦУ: Са 800 одсто мотивације до јесење титуле

СВЕ ЈЕ БЛИЖИ: Марко Николић преузима клупу црно-белих?

ВРАТИО СЕ У ХУМСКУ: Ево како САДА изгледа легендарни голман Партизана Омеровић (ФОТО)

Читав посао изабраници Александра Станојевића завршили за 37. минута, када су виђена сва три поготка.

Квинси Мениг је затресао мрежу Металца већ у 3. минуту. До следећег гола чекало се све до 28. минута. Александар Шћекић је маестрални ударцем са 15-так дуплирао предност ФК Партизан.

Коначан резулат, у горепоменутом 37. минут поставио је Квинси Мениг своји друго поготком на мечу. Без сумње, била је ово најбоља партија холандског фудбалера у црно-белом дресу.

Парни ваљак је кола пре краја првог дела Суперлиге освојио тзв. "јесењу титулу". Тренутно Партизан има пет бодова више од ФК Црвена звезда.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, 20. КОЛО

МЕТАЛАЦ – ПАРТИЗАН 0:3 (0:3)

Стрелци: Мениг 3, 37, Шћекић 28

Судија: Марко Ивковић

Жути картони: Антонојевић, Влалукин (Металац), Урошевић (Партизан)

Металац (4-2-3-1): Савић – Влалукин, Васиљевић (од 64. Милићевић), Млађовић, Антонијевић – Фићовић, Стојић – Цветковић (од 57. Фуртула), Крајишник (од 57. Бачкуља), Ђурић (од 72. Јочић) – Ступаревић (од 84. Грбовић).

Партизан (3-4-2-1): Поповић – Саничанин, Вујачић, Милетић – Живковић, Здјелар (од 73. Смиљанић), Шћекић (од 62. Пантић), Урошевић – Мениг (од 62. Јовић), Јојић (од 73. Павловић) – Миловановић (од 62. Холендер).

90. минут
Крај утакмице! Металац - Партизан 0:3.
82. минут
Црно-бели рутински држе лопту у свом поседу и приводе утакмицу крају.
74. минут
Милан Смиљанић мења Милоша Јојића.
70. минут
Шанса за Холендера после центаршута Урошевића, само је Бачкуља тек толико закачио лопту да она не дође идеално на ногу нападача Партизана, који је тукао преко гола.

62. минут
Филип Холендер и Данило Пантић мењају Квинсија Менига и Александра Шћекића.

56. минут
Марко Миловановић је опет имао лепо прилику! Упослио га је Милетић са своје половине, млади шпиц црно-белих је тукао, али феноменална реакција домаћег чувара мреже.

47. минут
Први напад Партизана у наставку, центрирао је Живковић, скочио Миловановић и шутирао главом, али право у голмана Савића.

Почело је друго полувреме!

45. минут
Крај првог полувремена! Металац - Партизан 0:3.
37. минут
ГООООЛ! Мениг је погодио други пут на мечу. Холанђанин је прихватио лопту на ивици казненог простора и прецизно погодио горњи леви угао - 3:0.
35. минут
Одлична шанса за Партизан, Мениг је петом упослио Јојића, који је гађао контра угао, али је пребацио гол.

28. минут
ГОООЛ! Фантастичан погодак Александра Шћекића са ивице казненог простора - 2:0.

21. минут
Слободан ударац за Партизан, центрирао је Јојић, лопта је кренула ка голу Металца, а Васиљевић је са гол линије избацио у корнер. После корнера поново прилика за Партизан, али је Саничанин погодио Вујачића у шеснаестерцу...
19. минут
Умало да Квинси Мениг постигне свој други погодак. На срећу Металца, Холанђанин је погодио стативу.
15. минут
Упркос постигнутом голу, црно-бели играју веома офанзивно.

10. минут
Марко Миловановић се наместио и распалио са 10-так метера, међутим, право у голмана Савића.

3. минут
ГОООЛ! Партизан је затресао мрежу из прве прилике на мечу. Стрелац за црно-беле био је Квинси Мениг са 7-8 метара.

Утакмица је почела!

Тим Александра Станојевића би данас могао да искористи кикс ФК Црвена звезда против Радника и дође до јесење титуле. Црно-белима је довољан и бод за овај резултат, али нема сумње да ће гости учинити све, да коло пред одлазак на зимски одмор, повећају предност на пет бодова у односу на вечитог ривала.

Станојевић у дуелу са Металцем не може да рачуна на Рикарда Гомеша, Лазара Марковића, Бибарса Natha.

Металац има два узастопна пораза у Суперлиги и налази се на 14. месту на табели са 16 бодова, док је ФК Партизан лидер Суперлиге са 53 бода.