PARTIZAN JE JESENJI PRVAK: Crno-beli rutinski sa Metalcem, blistao Kvinsi Menig

15.12.2021. 14:24 16:59
Kvinsi Menig
Kvinsi Menig / Izvor: MN Press
Brzonogi Holanđanin odigrao najbolji meč u sezoni.

FK Partizan rutinski je na gostovanju savladao Metalac u 20. kolu Superlige Srbije rezultatom 3:0 (3:0). Crno-beli su 18. trijumfom u sezoni obezbedili zvanje "jesenjeg šampiona", a poslednji meč ove zime odigraće sa Kolubarom u subotu od 12 časova i 55 minuta na svom stadion.

PARTIZAN BEZ VAŽNOG KVARTETA U MILANOVCU: Sa 800 odsto motivacije do jesenje titule

SVE JE BLIŽI: Marko Nikolić preuzima klupu crno-belih?

VRATIO SE U HUMSKU: Evo kako SADA izgleda legendarni golman Partizana Omerović (FOTO)

Čitav posao izabranici Aleksandra Stanojevića završili za 37. minuta, kada su viđena sva tri pogotka.

Kvinsi Menig je zatresao mrežu Metalca već u 3. minutu. Do sledećeg gola čekalo se sve do 28. minuta. Aleksandar Šćekić je maestralni udarcem sa 15-tak duplirao prednost FK Partizan.

Konačan rezulat, u gorepomenutom 37. minut postavio je Kvinsi Menig svoji drugo pogotkom na meču. Bez sumnje, bila je ovo najbolja partija holandskog fudbalera u crno-belom dresu.

Parni valjak je kola pre kraja prvog dela Superlige osvojio tzv. "jesenju titulu". Trenutno Partizan ima pet bodova više od FK Crvena zvezda.

SUPERLIGA SRBIJE, 20. KOLO

METALAC – PARTIZAN 0:3 (0:3)

Strelci: Menig 3, 37, Šćekić 28

Sudija: Marko Ivković

Žuti kartoni: Antonojević, Vlalukin (Metalac), Urošević (Partizan)

Metalac (4-2-3-1): Savić – Vlalukin, Vasiljević (od 64. Milićević), Mlađović, Antonijević – Fićović, Stojić – Cvetković (od 57. Furtula), Krajišnik (od 57. Bačkulja), Đurić (od 72. Jočić) – Stuparević (od 84. Grbović).

Partizan (3-4-2-1): Popović – Saničanin, Vujačić, Miletić – Živković, Zdjelar (od 73. Smiljanić), Šćekić (od 62. Pantić), Urošević – Menig (od 62. Jović), Jojić (od 73. Pavlović) – Milovanović (od 62. Holender).

90. minut
Kraj utakmice! Metalac - Partizan 0:3.
82. minut
Crno-beli rutinski drže loptu u svom posedu i privode utakmicu kraju.
74. minut
Milan Smiljanić menja Miloša Jojića.
70. minut
Šansa za Holendera posle centaršuta Uroševića, samo je Bačkulja tek toliko zakačio loptu da ona ne dođe idealno na nogu napadača Partizana, koji je tukao preko gola.

62. minut
Filip Holender i Danilo Pantić menjaju Kvinsija Meniga i Aleksandra Šćekića.

56. minut
Marko Milovanović je opet imao lepo priliku! Uposlio ga je Miletić sa svoje polovine, mladi špic crno-belih je tukao, ali fenomenalna reakcija domaćeg čuvara mreže.

47. minut
Prvi napad Partizana u nastavku, centrirao je Živković, skočio Milovanović i šutirao glavom, ali pravo u golmana Savića.

Počelo je drugo poluvreme!

45. minut
Kraj prvog poluvremena! Metalac - Partizan 0:3.
37. minut
GOOOOL! Menig je pogodio drugi put na meču. Holanđanin je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora i precizno pogodio gornji levi ugao - 3:0.
35. minut
Odlična šansa za Partizan, Menig je petom uposlio Jojića, koji je gađao kontra ugao, ali je prebacio gol.

28. minut
GOOOL! Fantastičan pogodak Aleksandra Šćekića sa ivice kaznenog prostora - 2:0.

21. minut
Slobodan udarac za Partizan, centrirao je Jojić, lopta je krenula ka golu Metalca, a Vasiljević je sa gol linije izbacio u korner. Posle kornera ponovo prilika za Partizan, ali je Saničanin pogodio Vujačića u šesnaestercu...
19. minut
Umalo da Kvinsi Menig postigne svoj drugi pogodak. Na sreću Metalca, Holanđanin je pogodio stativu.
15. minut
Uprkos postignutom golu, crno-beli igraju veoma ofanzivno.

10. minut
Marko Milovanović se namestio i raspalio sa 10-tak metera, međutim, pravo u golmana Savića.

3. minut
GOOOL! Partizan je zatresao mrežu iz prve prilike na meču. Strelac za crno-bele bio je Kvinsi Menig sa 7-8 metara.

Utakmica je počela!

Tim Aleksandra Stanojevića bi danas mogao da iskoristi kiks FK Crvena zvezda protiv Radnika i dođe do jesenje titule. Crno-belima je dovoljan i bod za ovaj rezultat, ali nema sumnje da će gosti učiniti sve, da kolo pred odlazak na zimski odmor, povećaju prednost na pet bodova u odnosu na večitog rivala.

Stanojević u duelu sa Metalcem ne može da računa na Rikarda Gomeša, Lazara Markovića, Bibarsa Natha.

Metalac ima dva uzastopna poraza u Superligi i nalazi se na 14. mestu na tabeli sa 16 bodova, dok je FK Partizan lider Superlige sa 53 boda.