ПАРТИЗАН ОД 5 ДО 10: Сума је Роналдо за све у Партизану! И по знању и по неспортском понашању

08.04.2021. 07:19
Србија Данас/Н. Р.
Sejduba Suma
Сејдуба Сума / Извор: МН Press

Оцене за учинак фудбалера црно-белих у 164. вечитом дербију који је Црвена звезда добила резултатом 1:0.

Владимир Стојковић: Одбранио зицер Николићу, али од финиша првог полувремена као да то није био Стојковић који је до тада одисао сигурношћу. Није крив за погодак Иванића, али није ни одушевио реакцијом. Оцена: 6.

ПАНТЕЛИЋ РЕАГОВАО НА СВАЂУ ТРЕНЕРА: Остаје да се види да ли ће му ОДГОВОРИТИ

СТАНОЈЕВИЋ О СВАЂИ СА СТАНКОВИЋЕМ: Није ми јасно зашто...

БОЛНИ УДАРЦИ НА ДЕРБИЈУ: Сума коленом ударио Санога, а он после нагазио Обрадовића (ВИДЕО)

Александар Миљковић: Уштоповао уз помоћ саиграча Иванића у првом полувремену и у доброј мери допринео лошијем учинку Катаија у наставку меча, када је Звездин дриблер променио страну. Оцена: 6.

Светозар Марковић: Коректна партија, изузев ситуације када је додао лопту Бену без икакве потребе и гурнуо Стојковића у велики проблем. Штета ако се на лето буде вратио у Олимпијакос, јер је важан стуб у Партизановој дефанзивној линији. Оцена: 6,5.

Игор Вујачић: Није се прославио у дебитантском дербију, али није ни правио веће гешке. Остао је без конкретног учинка у нападу, а головима у последње време је баш размазио навијаче Партизана: Оцена: 6.

Иван Обрадовић: Партија за заборав. Мучио се са Катаијем, а на Звездиној половини није урадио баш ништа. Оцена: 5.

Саша Здјелар: Најбољи фудбалер црно-белих на дербију уз Сејдубу Суму. Поново је покварио Звездину игру, али је и покватрио сопствени учинак лошом реакцијом код гола домаћина. Оцена: 6.5.

Александар Шчекић: Може да подели са Здјеларом одговорност за гол Иванића. Коректан у дефанзиви, у креирању напада га нигде није било. Био је човек мање за црно-беле у важном сегменту игре. Оцена: 5,5.

Бибарс Natho: Да није било корнера, питаје је да ли бисмо икако видели капитена репрезентације Израела на трави стадиона “Рајко Митић”. Безлична партија, далеко од онога што Natho стварно уме и може. Или што је раније могао… Оцена: 5.

Takuma Asano, Lazar Marković
Такума Асано, Лазар Марковић / Извор: МН Press

Такума Асано: Није урадио ништа епохално у нападу, али је јапанском упорношћу асистирао код шансе Холендера у првом делу игре, када су сви очекивали прекид због фаула. И поред добре партије у пољу недовољно конкретан у завршници. Оцена: 6.

Немања Јовић: Није га нигде било већим делом првог полувремена, али је могао да уђе у песму навијача Партизана да је матирао Борјана из изгледне позиције. Утисак је да би учинио више од Лазара Марковића у наставку меча да је остао на терену. Оцена: 5,5.

Филип Холендер: Кретао се као кобра између штопера Звезде вребајући прилику за гол и умало га постигао у финишу првог полувремена. Пречка је спречила писање бајке у којој би главни јунак био репрезентативац Мађарске. Овако, сам се угасио у наставку меча. Оцена: 5,5.

РЕЗЕРВЕ

Сејдуба Сума (од 46. минута): За њега су мечеви са Црвеном звезда вечита инспирација. После свега виђеног у 164. дербију остаје џиновско питање због чега Гвинејац није био у стартних 11. У екипи малокрвних, какав је Партизан био у другом полувремену, Сума је деловао као Кристијано Роналдо. И по умећу и по неспортском понашању. Оцена: 7.

Лазар Марковић (од 46. минута): Неприметан, недопустиво неприметан за фудбалера са таквим рејтингом. Ништа није донео црно-белима у другом полувремену. Оцена: 5.

Милош Јојић (од 70. минута): Заменио уморног Здјелара, али се у игри Партизана није много променило уласком бившег репрезентативца Србије. Оцена: 5,5.

Филип Стевановић (од 88. минута): Није имао времена да уради било шта озбиљно. Без оцене.

Aleksandar Stanojević
Александар Станојевић / Извор: МН Press

Партизан: Два потпуно различита лица црно-белих огледало су тренера. Одлично је Александар Станојевић размонтирао игру лидера Суперлиге у првом полувремену, али је под утицајем Звездиних џокера Партизанова тактика срушена као кула од песка. Као да у стручном штабу клуба из Хумске нису били спремни на измене са противничке клупе на паузи, мада је, руку на срце, све било лако предвидиво. Иако су били на добром путу да унесу неизвесност у шампионску трку, црно-бели су се баш наивно изгубили у комшилуку. Оцена: 6.