PARTIZAN OD 5 DO 10: Suma je Ronaldo za sve u Partizanu! I po znanju i po nesportskom ponašanju

08.04.2021. 07:19
Srbija Danas/N. R.
Sejduba Suma
Sejduba Suma / Izvor: MN Press

Ocene za učinak fudbalera crno-belih u 164. večitom derbiju koji je Crvena zvezda dobila rezultatom 1:0.

Vladimir Stojković: Odbranio zicer Nikoliću, ali od finiša prvog poluvremena kao da to nije bio Stojković koji je do tada odisao sigurnošću. Nije kriv za pogodak Ivanića, ali nije ni oduševio reakcijom. Ocena: 6.

PANTELIĆ REAGOVAO NA SVAĐU TRENERA: Ostaje da se vidi da li će mu ODGOVORITI

STANOJEVIĆ O SVAĐI SA STANKOVIĆEM: Nije mi jasno zašto...

BOLNI UDARCI NA DERBIJU: Suma kolenom udario Sanoga, a on posle nagazio Obradovića (VIDEO)

Aleksandar Miljković: Uštopovao uz pomoć saigrača Ivanića u prvom poluvremenu i u dobroj meri doprineo lošijem učinku Kataija u nastavku meča, kada je Zvezdin dribler promenio stranu. Ocena: 6.

Svetozar Marković: Korektna partija, izuzev situacije kada je dodao loptu Benu bez ikakve potrebe i gurnuo Stojkovića u veliki problem. Šteta ako se na leto bude vratio u Olimpijakos, jer je važan stub u Partizanovoj defanzivnoj liniji. Ocena: 6,5.

Igor Vujačić: Nije se proslavio u debitantskom derbiju, ali nije ni pravio veće geške. Ostao je bez konkretnog učinka u napadu, a golovima u poslednje vreme je baš razmazio navijače Partizana: Ocena: 6.

Ivan Obradović: Partija za zaborav. Mučio se sa Kataijem, a na Zvezdinoj polovini nije uradio baš ništa. Ocena: 5.

Saša Zdjelar: Najbolji fudbaler crno-belih na derbiju uz Sejdubu Sumu. Ponovo je pokvario Zvezdinu igru, ali je i pokvatrio sopstveni učinak lošom reakcijom kod gola domaćina. Ocena: 6.5.

Aleksandar Ščekić: Može da podeli sa Zdjelarom odgovornost za gol Ivanića. Korektan u defanzivi, u kreiranju napada ga nigde nije bilo. Bio je čovek manje za crno-bele u važnom segmentu igre. Ocena: 5,5.

Bibars Natho: Da nije bilo kornera, pitaje je da li bismo ikako videli kapitena reprezentacije Izraela na travi stadiona “Rajko Mitić”. Bezlična partija, daleko od onoga što Natho stvarno ume i može. Ili što je ranije mogao… Ocena: 5.

Takuma Asano, Lazar Marković
Takuma Asano, Lazar Marković / Izvor: MN Press

Takuma Asano: Nije uradio ništa epohalno u napadu, ali je japanskom upornošću asistirao kod šanse Holendera u prvom delu igre, kada su svi očekivali prekid zbog faula. I pored dobre partije u polju nedovoljno konkretan u završnici. Ocena: 6.

Nemanja Jović: Nije ga nigde bilo većim delom prvog poluvremena, ali je mogao da uđe u pesmu navijača Partizana da je matirao Borjana iz izgledne pozicije. Utisak je da bi učinio više od Lazara Markovića u nastavku meča da je ostao na terenu. Ocena: 5,5.

Filip Holender: Kretao se kao kobra između štopera Zvezde vrebajući priliku za gol i umalo ga postigao u finišu prvog poluvremena. Prečka je sprečila pisanje bajke u kojoj bi glavni junak bio reprezentativac Mađarske. Ovako, sam se ugasio u nastavku meča. Ocena: 5,5.

REZERVE

Sejduba Suma (od 46. minuta): Za njega su mečevi sa Crvenom zvezda večita inspiracija. Posle svega viđenog u 164. derbiju ostaje džinovsko pitanje zbog čega Gvinejac nije bio u startnih 11. U ekipi malokrvnih, kakav je Partizan bio u drugom poluvremenu, Suma je delovao kao Kristijano Ronaldo. I po umeću i po nesportskom ponašanju. Ocena: 7.

Lazar Marković (od 46. minuta): Neprimetan, nedopustivo neprimetan za fudbalera sa takvim rejtingom. Ništa nije doneo crno-belima u drugom poluvremenu. Ocena: 5.

Miloš Jojić (od 70. minuta): Zamenio umornog Zdjelara, ali se u igri Partizana nije mnogo promenilo ulaskom bivšeg reprezentativca Srbije. Ocena: 5,5.

Filip Stevanović (od 88. minuta): Nije imao vremena da uradi bilo šta ozbiljno. Bez ocene.

Aleksandar Stanojević
Aleksandar Stanojević / Izvor: MN Press

Partizan: Dva potpuno različita lica crno-belih ogledalo su trenera. Odlično je Aleksandar Stanojević razmontirao igru lidera Superlige u prvom poluvremenu, ali je pod uticajem Zvezdinih džokera Partizanova taktika srušena kao kula od peska. Kao da u stručnom štabu kluba iz Humske nisu bili spremni na izmene sa protivničke klupe na pauzi, mada je, ruku na srce, sve bilo lako predvidivo. Iako su bili na dobrom putu da unesu neizvesnost u šampionsku trku, crno-beli su se baš naivno izgubili u komšiluku. Ocena: 6.