ФРКА И ЦРВЕНИ КАРТОНИ: Храбри Еспањол одолео Барселони

31.12.2022. 16:51
FK Espanjol
ФК Еспањол / Извор: Профимедиа

Буран градски дерби.

Фудбалери Барселоне и Еспањола састали су се 175. пут и одиграли су нерешено 1:1 (1:0) у оквиру 15. кола Ла Лиге.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Рашфорд наљутио Тен Хага па донео Манчестеру победу

ДАЛИЋ: Навијао бих за комшије

Сантос повукао дрес са бројем 10 у част Пелеа

Барселона је дошла до предности у седмом минуту, када је након изведеног корнера најближи лопти био Маркос Алонсо који је главом затресао мрежу. Исти играч је у другом полувремену направио фаул у шеснаестерцу над Хоселуом и тиме скривио пенал, који је реализовао управо Хоселу.

До краја сусрета виђена су још само два црвена картона. Жорди Алба је добио други жути картон у 78. минуту због приговора судији, док је други зарадио Вини Соуза након оштрог старта над Серхијом Робертом.

Барселона је тренутно прва на табели са 38 посвојених бодова, док је Еспањол 16. са 13. У наредном колу Барселона гостује Ателтико Мадриду, док Еспањол дочекује Ђирону.