PREMIJER LIGA: Rašford naljutio Ten Haga pa doneo Mančesteru pobedu

31.12.2022. 16:14
FK Mančester Junajted
FK Mančester Junajted / Izvor: Reuters

Junajted ostvario treću uzastopnu pobedu.

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su u meču 18. kola Premijer lige ekipu Vulverhemptona sa 1:0 i tako stigli do treće uzastopne pobede u domaćem prvenstvu. Strelac jedinog gola bio je Markus Rašford u 76. minutu, a interesantno da ga je Erik Ten Hag iz disciplinskih razloga izostavio iz startne postave.

DALIĆ: Navijao bih za komšije

BOMBASTIČAN TRANSFER - IZ GREMIA U SRBIJU: Brazilsko krilo veliko pojačanje pred nastavak sezone

MITROVIĆ BESAN: Odmah ću vam reći – još jedna laž! Ružno, podlo, prizemno...

Prvu priliku Mančester je propsutio u 17. minutu kada je mladom Alehandru Garnaču golam Sa odbranio udarac. U završnici prvog poluvremena Antoni je glavom pokušao, ali je Sa i to uspeo da zaustavi pa je na poluvremenu bilo 0:0.

U nastavku je Ruben Neveš zapretio iz slobodnog udarca u 59. minutu, ali je De Hea bio na mestu, da bi Junajted pojačao ofanzivu i stigao do gola u 76. minutu. Bruno Fernandeš je uposlio Rašforda koji je izdržao nekoliko duela i postigao gol. Poveo je Junajted u 84. minutu sa 2:0, ali je Rašfordov drugi gol poništen jer se lopta odbila od njegove ruke u mrežu. Vulfsi su mogli do remija u sudijskoj nadoknaid, ali je De Hea zaustavio udarac Raula Himeneza.