ПЕНАЛИ И НА БРДУ: Војводина у полуфиналу! Царевић херој Лала

10.04.2024. 19:03
FK Čukarički, FK Vojvodina
ФК Чукарички, ФК Војводина / Извор: МН Press

Фудбалери Војводине пласирали су се у полуфинале Купа Србије. Они су елиминисали Чукарички после бољег извођења пенала (4:3).

У регуларном делу утакмице на Бановом брду било је 1:1.

У првих 45 минута домаћин је био конкретнији ривал и могао је на велики одмор да оде са предношћу. Да до тога не дође побринуо се голман Царевић који је заустављао ударце Миладиновића и Аџића.

Чукарички је кажњен већ на самом старту наставка. Играо се 50. минут када је Вукан Савићевић после лепог продора матирао Самуровића. Војводина је до другог гола могла шест минута касније, али је Матеус промашио зицер, тачније, Самуровић му је одбранио ударац. Голман домаћих је и након тога имао неколико одбрана и успевао да задржи свој тим у игри.

У 67. минуту су домаћи поравнали, а стрелац је био Ђорђе Ивановић. Чука је до преокрета могла у 91. минуту. Ергелашев ударац искоса са леве стране зауставио је Царевић. То је било последње узбуђење на мечу и уследили су пенали.

Почело је промашајем Милојевића, да би у петој серији Царевић одбранио пенал и Јовановићу и тако послао свој тим међу четири најбоља тима.