PENALI I NA BRDU: Vojvodina u polufinalu! Carević heroj Lala

10.04.2024. 19:03
FK Čukarički, FK Vojvodina
FK Čukarički, FK Vojvodina / Izvor: MN Press

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije. Oni su eliminisali Čukarički posle boljeg izvođenja penala (4:3).

U regularnom delu utakmice na Banovom brdu bilo je 1:1.

U prvih 45 minuta domaćin je bio konkretniji rival i mogao je na veliki odmor da ode sa prednošću. Da do toga ne dođe pobrinuo se golman Carević koji je zaustavljao udarce Miladinovića i Adžića.

Čukarički je kažnjen već na samom startu nastavka. Igrao se 50. minut kada je Vukan Savićević posle lepog prodora matirao Samurovića. Vojvodina je do drugog gola mogla šest minuta kasnije, ali je Mateus promašio zicer, tačnije, Samurović mu je odbranio udarac. Golman domaćih je i nakon toga imao nekoliko odbrana i uspevao da zadrži svoj tim u igri.

U 67. minutu su domaći poravnali, a strelac je bio Đorđe Ivanović. Čuka je do preokreta mogla u 91. minutu. Ergelašev udarac iskosa sa leve strane zaustavio je Carević. To je bilo poslednje uzbuđenje na meču i usledili su penali.

Počelo je promašajem Milojevića, da bi u petoj seriji Carević odbranio penal i Jovanoviću i tako poslao svoj tim među četiri najbolja tima.