ПОРАЗ, АЛИ НИЈЕ ГОТОВО: Србија друга у групи и чека РАСПЛЕТ

07.03.2023. 23:19
Futsal reprezentacija Srbije
Футсал репрезентација Србије / Извор: МН Press

Или у трећу рунду или у разигравање за исти ниво.

Футсал селекција Србија поражена је у гостима од Француске 2:0 (1:0) у последњем мечу другог круга квалификација за СП Групе 9, али ће наставити да крчи пут ка Мундијалу, само је питање да ли кроз плеј-оф или директно као једна од четири најбоље другопласиране селекције.

ЛИГА ШАМПИОНА: Бенфика РУТИНСКИ, Челси показао да није за ОТПИСИВАЊЕ

МИЛОЈЕВИЋ НЕЗАДОВОЉАН: Ово нам је једна од најслабијих партија

НАША ЗВЕЗДА ЈЕ ТО ЗАСЛУЖИЛА: Пешић после два гола против ТСЦ-а имао поруку за Делије

Француска је у првом делу била много бољи ривал од Србије. Голман Аксентијевић је показао класу (укупно 13 одбрана на мечу), али у 16. минуту није супео да заустави погодак Абдесамада Мохамеда. "Орлови" без најбољег играча, офанзивца Лазаревића парирали су колико су могли, али нападачки нису успевали да ураде ништа.

Покушали су футсалери Србије да нападну у наставку, Пршићев покушај није био лош, Томић је промашио из добре прилике, а онда је уследио фаул Рајчевића и гол Мухудина за вођство Француске од 2:0 у 27. минуту.

Француска - Србија 2:0 (1:0)

Стрелци: Мохамед у 16, Мухудине у 27. минуту.

ФРАНЦУСКА: Дуро, Белхај, Закехи, А. Мохамед, Мухудин, Локока (г), Туре, Рамирез, Садауи, Лутин, Гурио, Бендали, Ба, Бенслама.

СРБИЈА: Аксентијевић, Матијевић, Томић, Петров, Рајчевић, Николић (г), Алексић, Васић, Рамић, Пршић, Росић, Симић, Ракић, Маринковић.

Србија мора да сачека расплет у среду у осталим групама како би видела како ће у трећи круг. Ако остану међу четири најбоље рангиране другопласиране селекције из 12 група онда ће директно у трећи круг, а ако не буду чекају се плеј-оф мечеви 10. и 19. априла са преосталих седам слабијих другопласираних.