PORAZ, ALI NIJE GOTOVO: Srbija druga u grupi i čeka RASPLET

07.03.2023. 23:19
Futsal reprezentacija Srbije
Futsal reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Ili u treću rundu ili u razigravanje za isti nivo.

Futsal selekcija Srbija poražena je u gostima od Francuske 2:0 (1:0) u poslednjem meču drugog kruga kvalifikacija za SP Grupe 9, ali će nastaviti da krči put ka Mundijalu, samo je pitanje da li kroz plej-of ili direktno kao jedna od četiri najbolje drugoplasirane selekcije.

LIGA ŠAMPIONA: Benfika RUTINSKI, Čelsi pokazao da nije za OTPISIVANJE

MILOJEVIĆ NEZADOVOLJAN: Ovo nam je jedna od najslabijih partija

NAŠA ZVEZDA JE TO ZASLUŽILA: Pešić posle dva gola protiv TSC-a imao poruku za Delije

Francuska je u prvom delu bila mnogo bolji rival od Srbije. Golman Aksentijević je pokazao klasu (ukupno 13 odbrana na meču), ali u 16. minutu nije supeo da zaustavi pogodak Abdesamada Mohameda. "Orlovi" bez najboljeg igrača, ofanzivca Lazarevića parirali su koliko su mogli, ali napadački nisu uspevali da urade ništa.

Pokušali su futsaleri Srbije da napadnu u nastavku, Pršićev pokušaj nije bio loš, Tomić je promašio iz dobre prilike, a onda je usledio faul Rajčevića i gol Muhudina za vođstvo Francuske od 2:0 u 27. minutu.

Francuska - Srbija 2:0 (1:0)

Strelci: Mohamed u 16, Muhudine u 27. minutu.

FRANCUSKA: Duro, Belhaj, Zakehi, A. Mohamed, Muhudin, Lokoka (g), Ture, Ramirez, Sadaui, Lutin, Gurio, Bendali, Ba, Benslama.

SRBIJA: Aksentijević, Matijević, Tomić, Petrov, Rajčević, Nikolić (g), Aleksić, Vasić, Ramić, Pršić, Rosić, Simić, Rakić, Marinković.

Srbija mora da sačeka rasplet u sredu u ostalim grupama kako bi videla kako će u treći krug. Ako ostanu među četiri najbolje rangirane drugoplasirane selekcije iz 12 grupa onda će direktno u treći krug, a ako ne budu čekaju se plej-of mečevi 10. i 19. aprila sa preostalih sedam slabijih drugoplasiranih.